Almanya Vize İşlemleri

ALMANYA VİZE TÜRLERİ

Almanya vize işlemleri ve başvuruları doğrudan Almanya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Almanya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentelerine yapılmaktadır. Ligarba Turizm Almanya vize başvurularında yetkili seyahat acentesidir.

Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde Almanya vizesi bulunmaktadır. Ana kategori olarak kısa süreli Almanya Vizesi, ve Uzun süreli Almanya vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Almanya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vize ( C ) tipi vize de denir.

ALMANYA TURİZM VİZESİ
Almanya Turistik Vize İşlemleri | Almanya Turizm Vize Başvurusu

Almanya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

ALMANYA TİCARİ VİZE
Almanya Ticari Vize İşlemleri | Almanya Ticari Vize Başvurusu

Almanya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

ALMANYA ZİYARET VİZESİ
Almanya Aile Yakın Arkadaş ziyaret vizesi

Almanya’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür. 

ALMANYA TRANSİT VİZE
Almanya Transit Vize İşlemleri | Almanya Transit Vize Başvurusu

Almanya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

ALMANYA ÖĞRENCİ GEZİ VİZESİ
Almanya Öğrenci Vize İşlemleri | Almanya Öğrenci Vize Başvurusu

Almanya’ya gezi amaçlı olarak gitmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

ALMANYA ERASMUS VİZESİ
Almanya Erasmus Vizesi

Almanya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile maksimum 24 ay katılma imkanı olan öğrenci değişim programı olan Erasmus’a katılmak isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür.

ALMANYA KÜLTÜREL VE SPORTİF VİZESİ
Almanya Kültürel ve Sportif Vize İşlemleri | Almanya Kültürel ve Sportif Vize Başvurusu

Almanya’da düzenlenen bir kültürel veya sportif etkinliğe davet edilmiş, veya etkinlik katılım belgesi, bileti satın almış kişilerin başvurmaları gerekli olan vize türüdür.

ALMANYA ŞOFÖR VİZESİ
Almanya Şoför Vizesi İşlemleri | Almanya Şoför Vizesi Başvurusu

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Almanya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

ALMANYA STAJ VİZESİ
Almanya Staj Vizesi İşlemleri | Almanya Staj Vizesi Başvurusu

Almanya’da 90 günü aşmayacak şekilde staj yapmak amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Almanya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Almanya Aile Birleşim Vizesi İşlemleri | Almanya Aile Birleşim Vizesi Başvurusu

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Almanya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

ALMANYA ÇALIŞMA VİZESİ
Almanya Çalışma Vizesi

Almanya’ya çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

ALMANYA YATIRIMCI VİZESİ
Almanya Yatırımcı Vizesi İşlemleri | Almanya Yatırımcı Vizesi Başvurusu

Almanya Yatırımcı Vizesi, Almanya’ya yatırım yaparak, Almanya’da oturum izni almak isteyen kişilerin başvuru yapması gerekli olan vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın