Top
 

Yunanistan Vizesi | Schengen Vizesi

Yunanistan Hükümeti Türkiye vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize uygulamasına tabi değillerdir. 

YUNANİSTAN VİZE TÜRLERİ
Turistik Yunanistan Vizesi
Ticari Yunanistan Vizesi
Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi
Yunanistan Şoför Vizesi
  1. Pasaport :Seyahat tarihinizin bitişinden itibaren en az 3 ay süresi ve vize için en az 2 boş sayfası olan, veriliş tarihi 10 yılı geçmemiş pasaport aslı. Eski ve yeni pasaportlarınızın işlenmiş bütün sayfalarının fotokopisi ve son 3 seneye ait Schengen vizelerinin fotokopileri sunulmalıdır.
  2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz ve yeni çekilmiş biometrik fotoğraf.
  3. Başvuru Formu: Başvuru formu gerçeğe uygun şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  4. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun otel rezervasyonlarının belgeleri. Kişi seyahatini Otobüs yada Tır ile yapacaksa onlara ait evraklar.
  5. Seyahat Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım yada acil hastane bakım masraflarını kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası.
  6. Kimlik Fotokopisi: Kişinin kimlik fotokopisi net ve okunaklı olmalıdır.
  7. Davetiye: Ulusal mevduata uygun davetiye yada teminat.
  8. Mali Durum Belgeleri: Kişinin yapacağı seyahatin masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren belgeler sunulmalıdır. Son 3 aylık hesap akışını gösteren banka hesap özeti ve tapu, araç ruhsatı gibi varlık evrakları da sunulmalıdır.
  9.  Başvuru Sahibi Şirket Çalışanı İse: Şirketin antentli kâğıdına teminat yazısı Şirket Dökümanları:  Şirketin son 3 aya ait orjinal faaliyet belgesi (ticaret veya sanayi odası veya kayıtlı bulunan meslek birliğinden), Ticari sicil gazetesi fotokopisi, Vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküler, Şirket sürücülerinin listesi, Sürücünün SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi, SGK “hizmet dökümü” ve sürücü için yapılan önceki SGK ödemeleri listesi.C2 belgesi (ihracat izni Tır Şoförleri için) B1 veB2 Belgesi (Otobüs şoförleri için)Sürücünün ulusal veya uluslararası sürücü belgesi.AB’deki (Avrupa Birliği)bir şirketten antetli kağıda kaşe ve imzalı davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi.Sabıka Kaydı.

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.