Yunanistan Vize İşlemleri

YUNANİSTAN VİZE TÜRLERİ

Yunanistan Vize işlemleri, başvurusu doğrudan Yunanistan Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Yunanistan Vize ücreti, gerekli evraklar nelerdir? Yunanistan Vize başvurusu nereye yapılır? Başvurular Yunanistan hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Yunanistan vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Kısa Süreli Vizeler(C)(90 günden Kısa süreli)

YUNANİSTAN SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Yunanistan’a  90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

YUNNAİSTAN TURİSTİK VİZESİ
Yunanistan Turistik Vize İşlemleri

Yunanistan’a turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

YUNANİSTAN TİCARİ VİZESİ
Yunanistan Ticari Vize İşlemleri

Yunanistan’a ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

YUNNAİSTAN TRANSİT VİZESİ
Yunanistan Transit Vizesi İşlemleri

Yunanistan üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

YUNANİSTAN ZİYARET VİZESİ
Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri

Yunanistan’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

YUNNAİSTAN ŞOFÖR VİZESİ
Yunanistan Şoför Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Yunanistan’a nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

YUNANİSTAN GEMİCİ VİZESİ
Yunanistan Gemici Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Yunanistan’a nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Yunanistan’a 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

YUNNAİSTAN AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Yunanistan’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

YUNANİSTAN ÇALIŞMA VİZESİ
Yunanistan Çalışma Vizesi İşlemleri

Yunanistan’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

YUNNAİSTAN ÖĞRENCİ VİZESİ
Yunanistan Öğrenci Vizesi İşlemleri

Yunanistan’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın