Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, Yunanistan Vize Reddi Nedenleri, Yunanistan Vize Reddine İtiraz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Yunanistan vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Yunanistan Konsolosluğu’na ve Yunanistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Yunanistan vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Yunanistan konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Yunanistan Vizesi Ret Sebepleri

Yunanistan Vize Reddi Sebepleri

1-Yunanistan Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Yunanistan vizesi başvuruları da Yunanistan vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Yunanistan Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Yunanistan’a yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Yunanistan seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Yunanistan reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Yunanistan vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Yunanistan vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Yunanistan seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Yunanistan Konsolosluğu Yunanistan vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Yunanistan vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Yunanistan vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-Yunanistan’aseyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Yunanistan vizesi başvuruları Yunanistan vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-Yunanistan vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Yunanistan vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Yunanistan vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Yunanistan vize başvurusu reddedilir. 

Yunanistan Vize Reddine İtiraz

Yunanistan Vize Reddine İtiraz | Yunanistan Vize Başvurum Reddedildi, Ne Yapmalıyım?

Yunanistan vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Yunanistan vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. 

Yunanistan vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize başvurunuz reddedilirse, ödediğiniz başvuru ücreti size iade edilmez.

Yunanistan vize reddine itiraz için özel bir form yoktur. Yunanistan vize reddine itiraz vize ret mektubunuzda yazan sebepleri açıklar nitelikte İngilizce yazılmış bir dilekçe hazırlamalısınız. Bu dilekçe içerisinde tarih, kişisel bilgileriniz (İsminiz, Pasaport ve TC numarası, doğum tarihi gibi) ve iletişim bilgileriniz yer almalıdır. Bununla birlikte vize ret mektubunuzda yer alan numarayı da eklemelisiniz. Dilekçenizi muhakkak imzalamalısınız. Bu dilekçeye ek olarak vize ret mektubunuz, ret kararının yanlış olduğunu düşündüğünüz evrakları eklemelisiniz (Vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz evrakları tekrar sunmanıza gerek yoktur)

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

Yunanistan vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da Yunanistan için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

eren pekdogan
| Haz 22, 2023

itiraz dilekçesi yazılırken bilgisayar çıktısı mı olacak yoksa elle mı yazılacak


Ligarba Çözüm Merkezi
| Haz 22, 2023

Merhaba Eren Bey,

Böyle bir ayrım olmamak ile birlikte bilgisayarda yazılması daha iyi olacaktır.

Saygılarımızla


aleyna
| Tem 18, 2023

‘Bununla birlikte vize ret mektubunuzda yer alan numarayı da eklemelisiniz.’ demişsiniz. Fakat benim ret mektubumda bir numara göremedim acaba hangi kısımda.
Bilgilendirmeler içinde çok teşekkürler.


Ligarba Çözüm Merkezi
| Tem 27, 2023

Merhaba,
Red Mektubu tarafınıza verildiğinde ayrıca itiraz için bir kağıt daha verilir ve üzerinde red dosya numaranız bulunur. Bahsettiğimiz numara odur.

Saygılarımızla


Bizi Arayın