Malta Vize Reddi

Malta Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, Malta Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Malta vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Malta Konsolosluğu’na ve Malta Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Malta vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Malta konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir.

Malta Vizesi Ret Sebepleri

malta vize reddi sebepleri

1-Malta Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Malta vizesi başvuruları da Malta vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Malta Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Malta’ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Malta seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Malta reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Malta vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Malta vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Malta seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Malta Konsolosluğu Malta vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Malta vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Malta vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-Malta’ya seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Malta vizesi başvuruları Malta vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-Malta vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Malta vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Malta vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Malta vize başvurusu reddedilir. 

Malta Vize Reddine İtiraz

malta vize reddine itiraz

Malta vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Malta vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Malta Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. 

Malta vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize reddi Malta Başkonsolosluğu/ Büyükelçiliği verdiyse, bunun sebebini anlayamadıysanız, kararın tekrar incelenmesi için redde itiraz edilebilir. Şahsen itiraz edebilir veya Avukatınızı yetkilendirebilirsiniz. Sizin dışınızda başka birini yetkili kıldığınız takdirde sizin tarafınızdan imzalanmış noter onaylı bir vekâletname sunmanız gerekir. 18 yaşındaysanız veya daha küçük yaştaysanız, ebeveynleriniz sizin adınıza itiraz yapabilir.

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

Malta vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da Malta için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın