Polonya Vize Reddi

Polonya Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, Polonya Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Polonya vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Polonya Konsolosluğu’na ve Polonya Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Polonya vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Polonya konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Polonya  Vizesi Ret Sebepleri

Polonya Vize Reddi Sebepleri

1-Polonya Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Polonya vizesi başvuruları da Polonya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Polonya Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Polonya’ ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Polonya seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Polonya reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Polonya vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Polonya seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Polonya Konsolosluğu Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Polonya vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Polonya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-Polonya’ya seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Polonya vizesi başvuruları Polonya vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Polonya vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Polonya vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Polonya vize başvurusu reddedilir. 

Polonya Vize Reddine İtiraz

Polonya Vize Reddine İtiraz

Polonya vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Polonya vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Polonya Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. 

Polonya vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize başvurunuz reddedilirse, ödediğiniz başvuru ücreti size iade edilmez.

Polonya vize reddine itiraz için özel bir form yoktur. Polonya vize reddine itiraz vize ret mektubunuzda yazan sebepleri açıklar nitelikte İngilizce yazılmış bir dilekçe hazırlamalısınız. Bu dilekçe içerisinde tarih, kişisel bilgileriniz (İsminiz, Pasaport ve TC numarası, doğum tarihi gibi) ve iletişim bilgileriniz yer almalıdır. Bununla birlikte vize ret mektubunuzda yer alan numarayı da eklemelisiniz. Dilekçenizi muhakkak imzalamalısınız. Bu dilekçeye ek olarak vize ret mektubunuz, ret kararının yanlış olduğunu düşündüğünüz evrakları eklemelisiniz (Vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz evrakları tekrar sunmanıza gerek yoktur)

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

Polonya vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da Polonya için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın