Polonya Vize İşlemleri

POLONYA VİZE TÜRLERİ

Polonya Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Polonya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Polonya Vize türleri nelerdir? Başvurular Polonya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Polonya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

POLONYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Polonya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vizedir. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

POLONYA TURİSTİK VİZESİ
Polonya Turistik Vize İşlemleri

Polonya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

POLONYA TİCARİ VİZESİ
Polonya Ticari Vize İşlemleri

Polonya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

POLONYA TRANSİT VİZESİ
Polonya Transit Vize İşlemleri

Polonya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

POLONYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
Polonya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri

Polonya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

POLONYA ÖĞRENCİ VİZESİ
Polonya Öğrenci Vize İşlemleri

Polonya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

POLONYA ŞOFÖR VİZESİ
Polonya Şoför Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Polonya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Polonya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vizedir. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

POLONYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Polonya Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Polonya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

POLONYA ÇALIŞMA VİZESİ
Polonya Çalışma Vizesi İşlemleri

Polonya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın