Norveç Vize İşlemleri

NORVEÇ VİZE TÜRLERİ

Norveç Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Norveç Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Norveç Vize Türleri nelerdir? Başvurular Norveç hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Norveç vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

NORVEÇ SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Norveç’e 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

NORVEÇ TURİSTİK VİZESİ
Norveç Turistik Vize İşlemleri

Norveç’e turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

NORVEÇ TİCARİ VİZESİ
Norveç Ticari Vize İşlemleri

Norveç’e ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

NORVEÇ TRANSİT VİZESİ
Norveç Transit Vize İşlemleri

Norveç üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

NORVEÇ AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Norveç’te bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

NORVEÇ ÖĞRENCİ VİZESİ
Norveç Öğrenci Vizesi İşlemleri

Norveç’te eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

İtalya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

NORVEÇ AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Norveç Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Norveç’te yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

NORVEÇ ÇALIŞMA VİZESİ
Norveç Çalışma Vizesi İşlemleri

Norveç’te çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın