İzlanda Vize işlemleri

İZLANDA VİZE TÜRLERİ

İzlanda Vize İşlemleri, başvuruları doğrudan İzlanda Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular İzlanda hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm İzlanda vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır. İzlanda Schengen Vize çeşitleri nelerdir? İzlanda Vizeleri başvuru formu nasıl doldurulur?

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

İZLANDA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

İzlanda’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

İZLANDA TURİSTİK VİZESİ
İzlanda Turistik Vizesi İşlemleri

İzlanda’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

İZLANDA TİCARİ VİZESİ
İzlanda Ticari Vizesi İşlemleri

İzlanda’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

İZLANDA TRANSİT VİZESİ
İzlanda Transit Vizesi İşlemleri

İzlanda üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

İZLANDA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
İzlanda Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri

İzlanda’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

İZLANDA ÖĞRENCİ VİZESİ
İzlanda Öğrenci Vizesi İşlemleri

İzlanda’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

İZLANDA GEMİCİ VİZESİ
İzlanda Gemici Vizesi İşlemleri

İzlanda’ya deniz yolu ile ticari amaçlı seyahat edecek, mesleği denizci veya gemici olan kişilerin alması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

İzlanda’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

İZLANDA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
İzlanda Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; İzlanda’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

İZLANDA ÇALIŞMA VİZESİ
İzlanda Çalışma Vizesi İşlemleri

İzlanda’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın