İsviçre Vize İşlemleri

İSVİÇRE VİZE TÜRLERİ

İsviçre Vize işlemleri, başvuruları doğrudan İsviçre Konsolosluğuna yapılamamaktadır. İsviçre Vize başvurusu nasıl yapılır? Başvurular İsviçre hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm İsviçre vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

İSVİÇRE SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

İsviçre’ye 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

İSVİÇRE TURİSTİK VİZESİ
İsviçre Turistik Vize İşlemleri

İsviçre’ye turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

İSVİÇRE TİCARİ VİZESİ
İsviçre Ticari Vize İşlemleri

İsviçre’ye ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

İSVİÇRE TRANSİT VİZESİ
İsviçre Transit Vizesi İşlemleri

İsviçre üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

İSVİÇRE AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
İsviçre Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

İsviçre’ye bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

İSVİÇRE ÖĞRENCİ VİZESİ
İsviçre Öğrenci Vizesi İşlemleri

İsviçre’de eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

İSVİÇRE ŞOFÖR VİZESİ
İsviçre Şoför Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, İsviçre’ye nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

İsviçre’ye 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

İSVİÇRE AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
İsviçre Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; İsviçre’de yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

İSVİÇRE ÇALIŞMA VİZESİ
İsviçre Çalışma Vizesi İşlemleri

İsviçre’de çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın