İsviçre Vize Reddi

İsviçre Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, İsviçre Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. İsviçre vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

İsviçre Konsolosluğu’na ve İsviçre Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. İsviçre vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda İsviçre konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

İsviçre Vizesi Ret Sebepleri

İsviçre Vizesi Ret Sebepleri

1-İsviçre Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan İsviçre vizesi başvuruları da İsviçre vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-İsviçre Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, İsviçre’ye yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. İsviçre seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri İsviçre reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da İsviçre vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-İsviçre vizesi başvurusunda bulunan kişiler, İsviçre seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. İsviçre Konsolosluğu İsviçre vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin İsviçre vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları İsviçre vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-İsviçre’ye seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin İsviçre vizesi başvuruları İsviçre vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-İsviçre vizesi başvurusunda bulunan kişilerin İsviçre vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin İsviçre vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin İsviçre vize başvurusu reddedilir.

İsviçre Vize Reddine İtiraz

İsviçre Vize Reddine İtiraz

İsviçre vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. İsviçre vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. 

İsviçre vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize reddi İsviçre Başkonsolosluğu/ Büyükelçiliği verdiyse, bunun sebebini anlayamadıysanız, kararın tekrar incelenmesi için redde itiraz edilebilir. Şahsen itiraz edebilir veya Avukatınızı yetkilendirebilirsiniz. Sizin dışınızda başka birini yetkili kıldığınız takdirde sizin tarafınızdan imzalanmış noter onaylı bir vekâletname sunmanız gerekir. 18 yaşındaysanız veya daha küçük yaştaysanız, ebeveynleriniz sizin adınıza itiraz yapabilir.

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

İsviçre vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da İsviçre için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın