İspanya Yatırımcı Vizesi

İspanya Yatırımcı Vizesi ile Oturum İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz, İspanya Yatırımcı vizesi sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda Yatırımcı vizesi ilgili detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. İspanya Yatırım vizesi nasıl alınır? İspanya Yatırımcı Vizesi ile Oturum İşlemleri nelerdir? İspanya Yatırımcı vizesi başvuru şartları, gerekli belgeler, doldurulması gerekli formalar, başvuru süreçleri, başvurunun nereye ve ne şekilde yapılması gerektiği gibi vize hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye ulaşma imkanına sahip olabileceksiniz.

İspanya vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

İspanya yatırımcı vizesi ortalama 10 iş günü içinde açıklanmaktadır. Yatırımcı vizesini alan başvuru sahiplerinin 2 yıllık oturma izni başvurusu Madrid’deki bir Göçmenlik Bürosuna sunulmaktadır ve oturma izni sonuçlanması ise yaklaşık 20 gün sürmektedir.

Vize ve oturma izninin sonuçlanması; diplomatik ilişkiler, resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle uzayabilmektedir. İspanya vize danışmanlık akredite edilmiş kurumlardan süreç takip edilebilmektedir.

İspanya yatırım vizesi ile başvuru sahipleri ve aileleri oturum izni alabilmektedir. İspanya oturum iznini yatırım yoluyla alacak olan kişiler; İspanya’da en az 500.000 EUR değerinde bir mülk satın alması, bir İspanyol bankasına en az 1.000.000 EUR tutarında para yatırmış olması, İspanyol kamu borcuna en az 2.000.000 EUR yatırım yapmış olması ya da bir şirkette hisse satın almış olması gerekmektedir.

Gerekli koşulları sağlayan başvuru sahipleri ve aileleri, 2 yıllık oturma izni almaya hak kazanmaktadır. 2 yılın sonunda oturma izni 5 yıl daha uzatılabilmektedir.

İspanya yatırım vizesi ile doğrudan vatandaşlık alınamamaktadır. Ancak yatırım vizesinin tanıdığı oturma izni ve oturma izni haklarından yararlanarak vatandaşlık hakkı için gerekli konaklama süresi doldurulabilmektedir. 2 yıllık sonrasında 5 yıllık oturma iznine sahip olan yatırım vizesi hamilleri, 10 yıl İspanya’da ikamet etmesi ve gerekli şartları yerine getirmesi durumunda vatandaşlık alabilmektedir.

İspanya’da gerekli miktarda yatırım yapmış olmak ve İspanya’da düzenli olarak 10 senedir yaşıyor olmak, temiz bir adli sicil kaydına, finansal yeterliliğe ve İspanyolca dil yeterliliğine sahip olmak gibi İspanya vatandaşlık şartları yerine getiren başvuru sahipleri, İspanyol vatandaşlığını almaya hak kazanabilmektedir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın