İspanya Vize İşlemleri

İSPANYA VİZE TÜRLERİ

İspanya Vize İşlemleri, başvuruları doğrudan İspanya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular İspanya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm İspanya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde İspanya vizesi bulunmaktadır. Ana kategori olarak kısa süreli İspanya Vizesi, ve Uzun süreli İspanya vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

İspanya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

İSPANYA TURİSTİK VİZESİ
İspanya Turistik Vizesi İşlemleri

İspanya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

İSPANYA TİCARİ VİZESİ
İspanya Ticari Vize İşlemleri

İspanya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

İSPANYA ZİYARET VİZESİ
İspanya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

İspanya’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

İSPANYA TRANSİT VİZESİ
İspanya Transit Vizesi İşlemleri

İspanya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

İSPANYA ÖĞRENCİ GEZİ VİZESİ
İspanya Öğrenci Gezi Vizesi

İspanya’ya gezi amaçlı olarak gitmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

İSPANYA ERASMUS VİZESİ
İspanya Erasmus Vizesi İşlemleri

İspanya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile maksimum 24 ay katılma imkanı olan öğrenci değişim programı olan Erasmus’a katılmak isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür.

İSPANYA KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİK VİZESİ
İspanya Kültürel Sportif Etkinlik Vizesi İşlemleri

İspanya’da düzenlenen bir kültürel veya sportif etkinliğe davet edilmiş, veya etkinlik katılım belgesi, bileti satın almış kişilerin başvurmaları gerekli olan vize türüdür.

İSPANYA GEMİCİ VİZESİ
İspanya Gemici Vizesi İşlemleri

İspanya’ya gemici deniz yolu ile ticari amaçlı seyahat edecek, mesleği denizci veya gemici olan kişilerin alması gereken vize türüdür.

İSPANYA STAJ VİZESİ
İspanya Staj Vizesi İşlemleri

İspanya’da 90 günü aşmayacak şekilde staj yapmak amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

İspanya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

İSPANYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
İspanya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; İspanya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

İSPANYA ÇALIŞMA VİZESİ
İspanya Çalışma Vizesi İşlemleri

İspanya’ya çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

İSPANYA YATIRIMCI VİZESİ
İspanya Yatırımcı Vizesi İşlemleri

İspanya Yatırımcı Vizesi, İspanya’ya yatırım yaparak, İspanya’da oturum izni almak isteyen kişilerin başvuru yapması gerekli olan vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın