Slovenya Vize İşlemleri

SLOVENYA VİZE TÜRLERİ

Slovenya vize işlemleri, Slovenya Vize başvuruları doğrudan Slovenya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Slovenya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Slovenya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

SLOVENYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Slovenya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

SLOVENYA TURİSTİK VİZESİ
Slovenya turistik vize işlemleri

Slovenya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

SLOVENYA TİCARİ VİZESİ
Slovenya ticari vizesi işlemleri

Slovenya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

SLOVENYA TRANSİT VİZESİ
Slovenya Transit vizesi işlemleri

Slovenya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

SLOVENYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
slovakya aile ve arkadaş ziyaret vizesi işlemleri

Slovenya’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

SLOVENYA ÖĞRENCİ VİZESİ
Slovenya öğrenci vizesi işlemleri

Slovenya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

SLOVENYA ŞOFÖR VİZESİ
Slovenya şoför vizesi işlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Slovenya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Slovenya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

SLOVENYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Slovenya aile birleşimi vizesi işlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Slovenya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

SLOVENYA ÇALIŞMA VİZESİ
Slovenya çalışma vizesi işlemleri

Slovenya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın