Slovakya Vize İşlemleri

SLOVAKYA VİZE TÜRLERİ

Slovakya Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Slovakya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Slovakya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Slovakya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

SLOVAKYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Slovakya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

SLOVAKYA TURİSTİK VİZESİ
slovakya turistik vize işlemleri

Slovakya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

SLOVAKYA TİCARİ VİZESİ
slovakya ticari vize işlemleri

Slovakya’da ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

SLOVAKYA TRANSİT VİZESİ
slovakya transit vizesi işlemleri

Slovakya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

SLOVAKYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
slovakya aile ve arkadaş ziyaret vizesi işlemleri

Slovakya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

SLOVAKYA ÖĞRENCİ VİZESİ
slovakya öğrenci vizesi işlemleri

Slovakya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

SLOVAKYA ŞOFÖR VİZESİ
slovakya şoför vizesi işlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Slovakya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Slovakya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

SLOVAKYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Slovakya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Slovakya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

SLOVAKYA ÇALIŞMA VİZESİ
Slovakya Çalışma Vizesi

Slovakya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın