Top
 

Romanya Vize İşlemleri

ROMANYA VİZE TÜRLERİ

İsviçre Vize başvuruları doğrudan İsviçre Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular İsviçre hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm İsviçre vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Kısa Süreli Vizeler(C)(90 günden Kısa süreli)

Romanya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

Romanya Turistik Vize Genel İşlemleri

Romanya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

Romanya Ticari Vize Genel İşlemleri

Romanya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

Romanya Transit Vize Genel İşlemleri

Romanya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

Romanya Öğrenci Vizesi Genel İşlemleri

Romanya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

Romanya Şoför Vizesi Genel İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Romanya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

Uzun Süreli Vizeler(D)(90 günden Uzun Süreli)

Romanya’da 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

Romanya Çalışma Vizesi Genel İşlemleri

Romanya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.