Portekiz Vize İşlemleri

PORTEKİZ VİZE TÜRLERİ

Portekiz Vize İşlemleri, Portekiz Vize başvuruları doğrudan Portekiz Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Portekiz hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Portekiz vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

PORTEKİZ SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Portekiz’e 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

PORTEKİZ TURİSTİK VİZESİ
Portekiz Turistik Vize İşlemleri

Portekiz’e turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

PORTEKİZ TİCARİ VİZESİ
Portekiz Ticari Vize İşlemleri

Portekiz’de ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

PORTEKİZ TRANSİT VİZESİ
Portekiz Transit Vize İşlemleri

Portekiz üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

PORTEKİZ AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
Portekiz Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri

Portekiz’de bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

PORTEKİZ ÖĞRENCİ VİZESİ
Portekiz Öğrenci Vizesi İşlemleri

Portekiz’de eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

PORTEKİZ GEMİCİ VİZESİ
Portekiz Gemici Vizesi İşlemleri

Portekiz’e gemici deniz yolu ile ticari amaçlı seyahat edecek, mesleği denizci veya gemici olan kişilerin alması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Portekiz’de 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

PORTEKİZ AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Portekiz Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Portekiz’de yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

PORTEKİZ ÇALIŞMA VİZESİ
Portekiz Çalışma Vizesi İşlemleri

Portekiz’de çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın