Litvanya Vize İşlemleri

LİTVANYA VİZE TÜRLERİ

Litvanya vize işlemleri, Litvanya Vize başvuruları doğrudan Litvanya Schengen Vize Çeşitleri nelerdir? Ulusal D Tipi Litvanya Vizeleri nelerdir? Litvanya Vize Başvurusu, Litvanya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Litvanya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Litvanya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

LİTVANYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Litvanya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

LİTVANYA TURİSTİK VİZESİ
litvanya turistik vize işlemleri

Litvanya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

LİTVANYA TİCARİ VİZESİ
litvanya ticari vize işlemleri

Litvanya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

LİTVANYA TRANSİT VİZESİ
litvanya transit vize işlemleri

Litvanya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

LİTVANYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
litvanya aile ve arkadaş ziyaret vizesi işlemleri

Litvanya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

LİTVANYA ÖĞRENCİ VİZESİ
litvanya öğrenci vize işlemleri

Litvanya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

LİTVANYA ŞOFÖR VİZESİ
litvanya şoför vize işlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Litvanya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Litvanya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

LİTVANYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
litvanya aile birleşimi vize işlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Litvanya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

LİTVANYA ÇALIŞMA VİZESİ
litvanya çalışma vize işlemleri

Litvanya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın