Kanada Vize Reddi

Kanada Vize Reddi Nedenleri

Bu sayfamız, Kanada Vize Reddi Nedenleri, İtiraz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Kanada vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Kanada vize reddi nedenleri

Finansal Nedenlere Bağlı Vize Reddi

Kanada vizesi başvurusunda bulunurken, Kanada’da geçireceğiniz süre zarfı boyunca seyahatiniz ile ilgili tüm masraflarınızın sizin ya da sponsorunuz tarafından karşılanacağına dair bir delil göstermeniz gerekmektedir. 

Maddi imkanlarınızı gelir düzeyinizi  İş yerinde çalışma sürenizi  maaş ve gider oranını, birikiminiz nereden ve hangi zaman diliminde yapıldığını iyi bir şekilde izah edilmesi gerekmektedir.
Hesaplarda bulunan paranın izahının yapılabilinir, belgenebilinir olmama durumu vize reddi nedenlerindedir.

Ülkeyle Bağlarının Yeterli Görülmediği Durumlarda

Ülkeye olan bağlılık kavramı; Türkiye’de bulunan aile bağlarının, sosyal bağların, evinizin ve iş hayatının toplamıdır. İstikrarlı bir iş hayatına sahip, kurulu bir düzeni olan bir kişinin, Kanada vize görevlisinin gözünde daha iyi bir intiba bırakacak ve vize onay şansı daha yüksek olacaktır.

Formun Yanlış ve Eksik Doldurulması Sebebiyle Vize Reddi

Kanada vize başvurusunda en önemli form başvuru formudur. Başvuru formuna yazılacak bilgilerdeki eksiklikler ya da yanlışlıklar muhakkak vize reddine sebep olacaktır. Formun yanlış ve eksik doldurulması sebebiyle alınan Kanada vizesi reddi en çok rastlanan neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Ligarba Turizm Kanada Vize Ekibi  ile yapacağınız başvuruda bu formun eksiksiz ve doğru şekilde başvuru yapma imkânınız olacaktır. 

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirme Sebebiyle Vize Reddi

Kanada vize başvurusu sırasında vereceğiniz eksik ve yanlış yönlendirme sebebiyle alınan vize reddidir. Burada vereceğiniz bilgiler sizin bir daha vize alıp alamayacağınız belirleyen ana faktör olmaktadır. Vize başvuru formunda Kanada’da arkadaş ve ya akrabanız olmadığını belirtip Konsolosluk araştırmasında sizin uzak diye bahsetmek bile istemediğiniz akrabanız olduğunu tespit ederlerse ,yanlış /eksin beyan nedeniyle vize red kararı ile karşılaşabilirsiniz.

Yine aynı şekilde aylık gelirinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Ve açıklamasını yapamayacağınız para size olumsuz şekilde yansıyacaktır ve Kanada vizesinin reddine sebep olacaktır.

Bazı başvurularda isteyerek olmasa da büyük hatalar yapılabilmekte ve bu durum konsolosluk gözünde sahtecilik olarak algılanabilmektedir. Örneğin vize mülakatında söylediğiniz bir bilgi vize formunuz ve evraklarınızla örtüşmeyebilir. Bu tip bir yanlış anlaşılmayı vize memuru yalan beyan olarak işleme koyarak vize başvurunuzu reddedebilir. Bu sebeple başvurunuzu kendiniz yapıyorsanız, doldurduğunuz bilgileri tekrar tekrar kontrol ederek, doğruluğundan emin olmalısınız. Tabii ki Kanada vizesi gibi zorlu formları her zaman profesyonel bir danışmanla tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Daha Önce Alınan Kanada Vizesinin Yanlış Kullanımıyla Oluşan Vize Reddi

Daha önce alınmış Kanada vizesini yasal oturum izin süresini vize başvurusu yapmadan uzatması durumunda yaptığı vize başvurusu reddedilecektir. Aynı durumda kişinin ailesi vize başvurusunda bulunacaksa bu durumda onlarında Kanada vize başvurusu reddedilecektir.

Kanada Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru

Kanada vize reddinden sonra tekrar başvuru

Kanada vize başvurunuz reddedilirse, ret mektubunuzun yeniden başvuru yapmanızı engellememesi koşuluyla, istediğiniz zaman yeniden başvurabilirsiniz.

Ancak, yalnızca durumunuz değiştiyse veya Kanada vize onayı almanıza yardımcı olabilecek ek bilgileriniz varsa yeniden başvurabilirsiniz.

Temyizlere gelince, Kanada turistik vize kararına itiraz etmek için resmi bir süreç yoktur. İtirazlar yalnızca mülteci ve daimi ikamet başvuruları için geçerlidir. Göçmen Temyiz Birimi (IAD) tarafından işlenirler.

Kanada vize ücretleri başvurunuz reddedilse dahi iade edilmez.  Ancak, bazı durumlarda, bir geri ödeme varsa alabilirsiniz senin  çekilme  işlemek başlamadan önce başvurunuzu. İşleme başladıktan sonra geri ödeme alamazsınız.

Kanada’dan çıkarılmışsanız, geri dönmenin tek yolu, sınır dışı etme veya sınır dışı etme kararınızda belirtilen süreyi beklemek veya Kanada’ya Dönüş İzni için başvuruda bulunmaktır. Suçluluk nedeniyle Kanada’dan çıkarıldıysanız  İade İzni başvurusunda bulunmadan önce bu nedenlerin de ele alınması gerekir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın