Kanada Vize İşlemleri

KANADA VİZE TÜRLERİ

Kanada Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Kanada Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Kanada Vize başvurusu nasıl yapılır? Başvurular Kanada hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Kanada vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Kısa Süreli Vizeler(C)(90 günden Kısa süreli)

Kanada’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

KANADA TURİSTİK VİZESİ
Kanada turistik vize işlemleri

Kanada’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

KANADA TİCARİ VİZESİ
Kanada ticari vize işlemleri

Kanada’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

KANADA TRANSİT VİZESİ
Kanada Transit vize işlemleri

Kanada üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

KANADA AİLE ZİYARET VİZESİ
Kanada aile ziyaret vizesi işlemleri

Kanada’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

Uzun Süreli Vizeler(D)(90 günden Uzun Süreli)

Kanada’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

KANADA ÇALIŞMA VİZESİ
Kanada çalışma izni vizesi işlemleri

Kanada’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın