İtalya Vize Reddi

İtalya Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, İtalya Vize Reddi Nedenleri, İtalya Vize Reddine İtiraz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. İtalya vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

İtalya Konsolosluğu’na ve İtalya Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. İtalya vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda İtalya konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

İtalya Vizesi Ret Sebepleri

İtalya Vize Reddi Sebepleri - Ligarba Turizm

1-İtalya Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan İtalya vizesi başvuruları da İtalya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-İtalya Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, İtalya’ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. İtalya seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri İtalya reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da İtalya vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-İtalya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, İtalya seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. İtalya Konsolosluğu İtalya vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin İtalya vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları İtalya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-İtalya’e seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin İtalya vizesi başvuruları İtalya vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-İtalya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin İtalya vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin İtalya vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin İtalya vize başvurusu reddedilir. 

İtalya Vize Reddine İtiraz

İtalya Vize Reddine İtiraz - Ligarba Turizm

İtalya vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır 

İtalya Konsolosluğuna hitaben düzenlenmiş İtalyanca dilinde dilekçe, pasaportunuzun ilk sayfasının kopyası, vize reddi kağıdınızın kopyası taratarak e-posta yolu ile Konsolosluğa mail atabilirsiniz. 

Konsolosluk başvurunuzu değerlendirmeyi kabul ettiğinde sizden yeniden evrak talep edebilecektir. İstenilen evrakları kısa sürede hazırlayarak teslim etmeniz gerekecektir. Ancak her yapılan itiraz işlemine dönüş sağlanmayabilir. İtalya vizesi reddi itirazı değerlendirme süreleri kısa sürede sonuçlanabileceği gibi 3 ay gibi bir zamanı da bulabilecektir. Konsolosluk yapılan başvurularda tüm belgeleri sunmanız halinde dahi size vize onaylayacağı garantisi vermemektedir. Fakat sizler başvuruya hazırlanırken yeterli belge sunduğunuza emin olmalısınız. Davet mektubu, banka hesaplarınız, statünüze uygun belgeler çalışan olmanız halinde işyeri belgeleri, pasaport süreniz bile dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerdir.

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın