İtalya Vize İşlemleri

İTALYA VİZE TÜRLERİ

İtalya vize işlemleri ve İtalya Vize başvurusu doğrudan İtalya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular İtalya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm İtalya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır. Sayfamızda; İtalya Vize başvurusu, İtalya Kısa Süreli Vize Türleri, İtalya Uzun Süreli Vize Türleri, İtalya Schengen Vizesi nasıl alınır? Başlıkları hakkında detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde İtalya vizesi bulunmaktadır. Ana kategori olarak kısa süreli İtalya Vizesi, ve Uzun süreli İtalya vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

İTALYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

İtalya Schengen Vizesi, İtalya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

İTALYA TURİSTİK VİZESİ
İtalya Turistik Vizesi İşlemleri

İtalya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

İTALYA TİCARİ VİZESİ
İtalya Ticari Vize İşlemleri

İtalya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

İTALYA TRANSİT VİZESİ
İtalya Transit Vize İşlemleri

İtalya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

İTALYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
İtalya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri

İtalya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

İTALYA ERASMUS VİZESİ
İtalya Erasmus Vizesi İşlemleri

İtalya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

İTALYA ŞOFÖR VİZESİ
İtalya Şoför Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, İtalya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

İtalya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

İTALYA OTURUM VİZESİ
İtalya Oturum Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; İtalya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

İTALYA ÇALIŞMA VİZESİ
İtalya Çalışma Vizesi İşlemleri

İtalya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın