Hırvatistan Vize Reddi

Hırvatistan Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Hırvatistan vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Hırvatistan Konsolosluğu’na ve Hırvatistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hırvatistan vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hırvatistan konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Hırvatistan Vizesi Ret Sebepleri

Hırvatistan Vize Red Sebepleri

1-Hırvatistan Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Hırvatistan vizesi başvuruları da Hırvatistan vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Hırvatistan Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Hırvatistan’a yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Hırvatistan seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Hırvatistan reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Hırvatistan vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Hırvatistan seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Hırvatistan Konsolosluğu Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Hırvatistan vize başvurularını reddetmektedir. 

Hırvatistan Vize Reddine İtiraz

Hırvatistan vize reddine itiraz

5 Nisan 2011 tarihinden itibaren getirilen uygulamayla, vize başvurusu reddedilenlere durumları resmi bir mektup aracılığıyla bildirilir. Ret kararı ve gerekçesini bildirmek üzere tarafınıza verilecek olan formda bulabilirsiniz. Hırvatistan vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Hırvatistan vize başvurusuna red cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın