Estonya Vize İşlemleri

ESTONYA VİZE TÜRLERİ

Estonya vize işlemleri, Estonya Vize başvuruları doğrudan Estonya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Estonya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Estonya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır. Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde Estonya vizesi bulunmaktadır. Estonya vize türleri ana kategori olarak kısa süreli Estonya Vizesi, ve Uzun süreli Estonya vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Estonya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

ESTONYA TURİSTİK VİZESİ
Estonya Turistik Vizesi

Estonya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

ESTONYA TİCARİ VİZESİ
Estonya Ticari Vizesi

Estonya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

ESTONYA ZİYARET VİZESİ
Estonya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Estonya’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

ESTONYA TRANSİT VİZESİ
Estonya Transit Vizesi

Estonya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

ESTONYA KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİK VİZESİ
Estonya kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Estonya’da düzenlenen bir kültürel veya sportif etkinliğe davet edilmiş, veya etkinlik katılım belgesi, bileti satın almış kişilerin başvurmaları gerekli olan vize türüdür.

ESTONYA ŞOFÖR VİZESİ
Estonya Şoför Vizesi

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Estonya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Estonya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

ESTONYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Estonya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Estonya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

ESTONYA EĞİTİM VİZESİ
Estonya Eğitim Vizesi

Estonya Eğitim Vizesi, Estonya’da eğitim, dil eğitimi ve erasmus eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın