Yeni Zelanda Vize Reddi

Yeni Zelanda Vize Reddi 

Bu sayfamız, Yeni Zelanda Vize Reddi Nedenleri, Yeni Zelanda Vize Reddine İtiraz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Yeni Zelanda  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Yeni Zelanda’ya kısa süreli seyahat gerçekleştirmek üzere vize başvurusu yapan başvuru sahipleri, tüm vize adımlarını eksiksiz yerine getirseler dahi Yeni Zelanda vizesi reddi durumu ile karşılaşabilmektedir. Vize reddi kararı tamamen Yeni Zelanda Konsolosluklarına aittir. Vizenin reddedilmesinin birçok nedeni olabileceği gibi ret durumuyla karşılaşmamak için yerine getirilmesi gereken bazı kıstaslar da bulunmaktadır.

Yeni Zelanda vize başvurusu sonucunda ret kararı ile karşılaşma olasılığını en aza indirmek için öncelikle doğru vize türüne başvuru yapmak çok önemlidir. Turistik ve ticari vize, öğrenci vizesi ya da şoför vizesi gibi vize türlerinden hangisine başvuru yapılacağı net olarak belirlendikten sonra bu vize türüne uygun zorunlu evrakların hatasız, tam, güncel ve tutarlı olarak hazırlanması gerekmektedir. Daha önce vize başvurusu yapılarak yurt dışı seyahati gerçekleştirildiyse, önceki başvuru süreçlerinde kurallara uyulması da dikkat edilen bir konudur. Başvuru esnasında verilen kişisel ve mesleki bilgilerin doğru olması ve zorunlu evraklarda bu bilgileri kanıtlayacak belgelerin bulunması gerekir. Gidiş-dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu, banka hesabında seyahat masraflarını ve dönüşü karşılayacak miktarda bakiyenin bulunması gibi kriterler de ret olasılığını azaltmak açısından çok önemlidir.

Yeni Zelanda vize başvurusu adımlarının tümü doğru ve eksiksiz olarak yerine getirilse dahi vize reddi alma olasılığı vardır. Konsolosluk ret kararı verdiğinde başvuru sahiplerine bir belge ile bildirilir. Bu belgede ret kararının nedenleri de yer almaktadır. Vize reddi sonrası başvuru sahiplerinin yeniden Yeni Zelanda vize başvurusu yapması ve başvuru adımlarının tümünü yeniden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Yeniden başvuru yaparken konsolosluğun mektubundaki ret kararı nedenleri de göz önünde bulundurulmalı ve yeniden aynı hataların yapılmamasına dikkat edilmelidir. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Vize başvurusu Yeni Zelanda vizesi reddi ile sonuçlanan başvuru sahiplerinin vize uzmanlarımız ile aldığınız vize reddini detaylı bir şekilde inceleyerek vize reddi alma nedenlerinizi tespit ederek yeni vize başvurunuz için bu sebepleri nasıl ortadan kaldırılacağını detaylı bir şekilde belirleyecektir. 

Yeni Zelanda Vize Reddi Genel Nedenleri

  • Yeni Zelanda vize başvurusu sırasında maddi durumunuzun yetersiz olması 
  • Başvurusu sırasında yeterli miktarda tutarın hesabınızda bulunmaması 
  • Yeni Zelanda vize başvurusunda istenen evrak ve doldurulması gereken formların eksik ya da hatalı doldurulması 
  • Yeni Zelanda seyahatiniz için öngörülen masraflarınızı karşılayabileceğinizi ispat edememe durumunda .Yeni Zelanda seyahatiniz öncesinde herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleştirmediyseniz.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın