Macaristan Vize İşlemleri

MACARİSTAN VİZE TÜRLERİ

Macaristan Vize İşlemleri, başvuruları doğrudan Macaristan Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Macaristan vize türleri nelerdir? Başvurular Macaristan hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Macaristan vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

MACARİSTAN SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Macaristan’a 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

MACARİSTAN TURİSTİK VİZESİ
Macaristan Turistik Vize İşlemleri nelerdir?

Macaristan’a turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

MACARİSTAN TİCARİ VİZESİ
Macaristan Ticari Vize İşlemleri nelerdir?

Macaristan’a ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

MACARİSTAN TRANSİT VİZESİ
Macaristan Transit Vize İşlemleri nelerdir?

Macaristan üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

MACARİSTAN AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
Macaristan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri nelerdir?

Macaristan’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

MACARİSTAN ÖĞRENCİ VİZESİ
Macaristan Öğrenci Vizesi İşlemleri nelerdir?

Macaristan’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

MACARİSTAN ŞOFÖR VİZESİ
Macaristan Şoför Vizesi İşlemleri nelerdir?

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Macaristan’a nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Macaristan’a 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

MACARİSTAN AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Macaristan Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri nelerdir?

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Macaristan’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın