Letonya Vize İşlemleri

LETONYA VİZE TÜRLERİ

Letonya Vize İşlemleri, başvuruları doğrudan Letonya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Letonya Vizeleri Başvuruları; Letonya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Letonya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

LETONYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Letonya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

LETONYA TURİSTİK VİZESİ
Letonya Turistik Vizesi

Letonya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

LETONYA TİCARİ VİZESİ
Letonya Ticari Vizesi

Letonya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

LETONYA TRANSİT VİZESİ
Letonya Transit Vizesi

Letonya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

LETONYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
Letonya Aile ve Yakın Arkadaş Ziyaret Vizesi

Letonya’da bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

LETONYA ÖĞRENCİ VİZESİ
Letonya Öğrenci Vizesi

Letonya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Letonya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

LETONYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Letonya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Letonya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

LETONYA ÇALIŞMA VİZESİ
Letonya Çalışma Vizesi

Letonya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın