İrlanda Vize Reddi

İrlanda Vize Reddi Nedenleri

Bu sayfamız, İrlanda Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

İrlanda  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

İrlanda vizesi başvurusunda evrak düzeni, belgelerin güncelliği, istenen evrakların onaylı tercüme edilmiş olması çok büyük önem arz etmektedir. 

Vize başvurularında İrlanda online formu doldurulurken ve evraklar hazırlanırken bilgilerin en şeffaf haliyle ortaya konulması oldukça büyük önem arz etmektedir. Formda girilen bilgiler ile başvuru dosyasında sunacağınız evraklardaki bilgilerin birebir birbirini tamamlıyor olması gerekmektedir. Aksi taktirde yalan beyan olarak görülerek başvuru dosyanızın güvenilirliğini sarsarak başvurunuzun red kararı ile sonuçlanmasına neden olabilir. Vize reddi İrlanda almanızın yanı sıra yalan beyan sebebi ile ceza da alabilir; ceza süresince yaptığınız tüm vize başvurularınız otomatik olarak ret yanıtı alabilirsiniz. Bu nedenle bu konuya ekstra önem verilmesi gerekmektedir.

Finansal nedenlere bağlı vize reddi İrlanda dönüşleri arasında en sık karşılaşılan sebeptir.

İrlanda Vize başvurusu yaparken sizden yapacağınız seyahat süresince harcayacağınızı beyan ettiğiniz kadar paranın hesabınızda gösterilmesi beklenmektedir. Yasal olarak beyan ettiğiniz geliri elde ettiğiniz çalışma evraklarınız ile belgelenmelidir. Seyahatiniz için yeterli miktarda parayı bankada gösteremez iseniz bu ret nedeni olarak karşınıza gelebilmektedir.

Özellikle genç kuşakta gidip geri dönmeyeceğine dair oluşan önyargı ile siz de ülkenize dönmeniz gereken sebepleri doğru ifade edemediyseniz bu karşınıza önemli bir ret nedeni olarak gelebilmektedir. Çok fazla insan turistik vize ile gidip kaçak yollarla ülkelerde kalabildiği için vize başvurularının bu açısı ince eleyip sık dokunarak incelenmektedir. Burada önemli olan sizi ülkeye dönmek zorunda bırakan sebepleri örneğin; devam edilen okul ya da bakmakla yükümlü olduğunuz aile gibi sebepleri vize talep dilekçenizde de ayrıntılı olarak ifade etmeniz olacaktır.

İrlanda’den Vize Reddi Aldım. Tekrar Başvuru Yapabilir miyim?

Vize başvurunuz İrlanda vizesi ret ile sonuçlandığında size pasaportunuz teslim edilirken bir de ret mektubunuz iletilir. Burada ret nedenlerinizi dikkatlice okuyup irdelemeniz gerekmektedir. Sizin durumunuza nazaran yanlış değerlendirildiğinizi düşündüğünüz kısımlar varsa itiraz etme hakkına sahipsiniz. Burada önemli olan itiraz dilekçesinde kendinizi en doğru şekilde ifade edebilmeniz ve bu hipotezi çürütecek belgelerle de durumunuzu desteklemenizdir. Vize ret mektubunuzda belirtilen süre içerisinde redde itiraz dilekçenizi imzalı şekilde yazıp, dilekçede anlattığınız sebepleri destekleyen evraklar ile birlikte itiraz dosyanızı oluşturmanız gerekmektedir. 

İrlanda vize başvurunuz reddedilirse; 60 gün içinde ve gerek duyulması halinde ek dokümanlar eklenerek İrlanda Ankara Büyükelçiliğine hitaben İngilizce dilinde “vize reddine itiraz” dilekçesi yazılmalıdır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın