Finlandiya Vize İşlemleri

FİNLANDİYA VİZE TÜRLERİ

Finlandiya Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Finlandiya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Finlandiya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Finlandiya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde Finlandiya vizesi bulunmaktadır. Ana kategori olarak kısa süreli Finlandiya Vizesi, ve Uzun süreli Finlandiya vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

FİNLANDİYA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Finlandiya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

FİNLANDİYA TURİSTİK VİZESİ
Finlandiya Turistik Vize İşlemleri

Finlandiya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

FİNLANDİYA TİCARİ VİZESİ
Finlandiya Ticari Vize İşlemleri

Finlandiya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

FİNLANDİYA EĞİTİM VİZESİ
Finlandiya Eğitim Vizesi

Finlandiya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile maksimum 24 ay katılma imkanı olan öğrenci değişim programı olan Erasmus’a katılmak isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür.

FİNLANDİYA TRANSİT VİZESİ
Finlandiya Transit Vizesi

Finlandiya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

FİNLANDİYA KÜLTÜREL, SPORTİF ETKİNLİK VİZESİ
Finlandiya Kültürel ve Spor Etkinlikleri

Finlandiya’da düzenlenen bir kültürel veya sportif etkinliğe davet edilmiş, veya etkinlik katılım belgesi, bileti satın almış kişilerin başvurmaları gerekli olan vize türüdür.

FİNLANDİYA ŞOFÖR VİZESİ
Finlandiya Şoför Vizesi

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Finlandiya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Finlandiya’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

FİNLANDİYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Finlandiya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın