Pakistan

PAKİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

Pakistan vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Pakistan vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Pakistan Turistik, Ticari, Öğrenci ve Tüm Vize Türleri
Pakistan oturum vizesi işlemleri
Pakistan vizesi formlar ve dökümanlar
Pakistan vizesi sıkça sorulan sorular

Türk vatandaşlarından resmi pasaporta sahip olan kişilerin vize muafiyeti bulunmaktadır. Resmi pasaport, diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaportu kapsayan genel bir tanımdır. Umumi (bordo) pasaport sahibi vatandaşların ise ülkeye giriş yapmadan önce vize almaları gerekmektedir. Pakistan’ın vize uygulamalarından biri de Pakistan elektronik vize olarak ülkenin İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya getirilmiştir. E-vize Türk vatandaşlarına 30 gün tek girişli seyahat hakkı tanıyan bir vize türüdür. Geçerlilik süresi, veriliş tarihi itibariyle 90 gündür.

Pakistan E-Vize Başvurusu 

Pakistan e-vize yabancı ülke vatandaşlarının Pakistan’a yapacakları seyahatlerde verilen elektronik izin belgesidir. E-vize Türk vatandaşlarına 30 gün tek girişli seyahat hakkı tanıyan bir vize türüdür. Geçerlilik süresi, veriliş tarihi itibariyle 90 gündür.

E-vize yalnızca turistik amaçlı seyahatlerde geçerlidir. 90 günü aşan ve özel gerekçeler ile yapılacak seyahatler için D tipi vize alınması gerekmektedir. Öğrenim, oturum, çalışma gibi vizeler için diplomatik temsilciliklere başvuru yapılması gerekmektedir

E-vize başvuru aşamaları;

 • Elektronik başvuru formunun doldurulması
 • dokümanların yüklenmesi
 • ödemenin yapılmasıdır. 

Elektronik başvuru formu; kişisel alanlar, pasaport bilgileri, seyahat bilgileri vb. alanlar içermektedir.

Pakistan Vize Kategorileri

Pakistan vizesi türleri

Pakistan Vizesi Kategorileri;

 • Pakistan Turistik Vize/E-Vize
 • Pakistan Ticari Vize
 • Pakistan Çalışma Vizesi

Pakistan Vize Evrakları

Pakistan vizesi için genel evrak listesi
 • Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor. Pakistan vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.
 • Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor
 • Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
 • Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarının satın alınması koşulu bulunmuyor.
 • Nüfus cuzdanı fotokopisi: Türkiye’de oturma izni olan yabancıların kimlik kartı
 • Seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağına dair belgeler:
 • Öğrenci belgesi: Öğrenciler öğrenimini sürdürdüğü kurumdan alınmış ıslak imza ve kaşeli öğrenim belgesini başvuru sırasında Pakistan Büyükelçiliği vize bölümüne sunmalıdırlar.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa seyahate katılmayan ebeveynin noter tasdikli muvafakatnamesinin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın