Çin Öğrenci Vizesi (X1-X2) | 2024

Çin Öğrenci Vizesi (X1 – X2) İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz; Çin Öğrenci Vizesi vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda, Öğrenci Vizesi (X1-X2) işlemleri (Çin Öğrenci vize ücretleri, vize işlem süresi, başvuru formu, gerekli evrakları, JW201 JW202 belgeleri, dilekçe, ticari Çin vizesi fotoğrafı özellikleri) hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

Çin vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Çin vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kısa süreli (X2) ve uzun süreli (X1) olarak vize alınması mümkündür. Başvurularınızı Başkonsolosluk ve Çin Büyükelçiliğine doğrudan yapabileceğiniz gibi Ligarba Turizm Çin vize ekibimiz aracılığıyla işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yürütüp başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Çin X1öğrenci vizesi, Çin’de 180 günden fazla süreyle öğrenim görecek öğrencilerin alması gereken bir vizedir. Çin uzun süreli vize kategorilerinin tümünde olduğu gibi, Çin X1 öğrenci vizesi için de mülakat yapılması şartı vardır. Dolayısıyla başvuru işlemi şahsi olarak da yapılsa bir vize ofisi aracılığıyla da yapılsa mülakattan geçilmesi zorunludur. Çin uzun süreli (X1) öğrenci vizesi, kişiye net bir şekilde oturum izni sağlamaz. Oturum hakkının geçerli olabilmesi için, Çin’e varıldıktan sonra Yerel Halk Müdürlüğüne başvuru yapılarak ikamet tezkeresi alınmalıdır.

Çin Öğrenci Vize başvurunuz için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde sunmanız halinde ve herhangi olumsuz bir durum yanmaması durumunda vize başvurunuzun sonuçlanması 7-10 iş günü olacaktır. Fakat Çin Konsolosluğu vize başvurularının yoğun olması, vize değerlendirmesi yapılırken ek evrak talebinde bulunmaları gibi durumlardan dolayı sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Çin Öğrenci vizesi 30 gün geçerlidir. Ancak vizenizin tamamı boyunca Çin’de bulunabilirsiniz. 30 gün boyunca vizenizin yerine geçen oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir. Oturma izni başvurusunu yerel bir Kamu Güvenliği Çıkış ve Giriş İdaresi ofisinden yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın