fbpx
logo
Ligarba Turizm Seyahat Acentası; 1994 yılında İstanbul Harbiye’de kurulmuş 2782 Belge numaralı A grubu seyahat acentasıdır. Ligarba Turizm 2011 yılında IATA'ya üye olmuştur.
20 Yılı aşkın süredir Çin Vizesi konusunda Türkiye'nin uzman seyahat acentasıdır.

Schengen Vizeleri başvurularının yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi olan VFS , IDATA , Kosmos , As Vize gibi vize merkezi yetkili acentasıdır.

Uçak Bileti, Otel Rezervasyonları, Yurt dışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir.
Ligarba Turizm bir Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com
Bizi Takip Edin:
0850 888 89 88
Top
Ligarba Turizm / Duyurular  / Yeşil Pasaport Sahiplerinin Avrupa Seyahatlerinde Uygulama Değişikliği
9 Ara

Yeşil Pasaport Sahiplerinin Avrupa Seyahatlerinde Uygulama Değişikliği

Bilindiği üzere yeşil pasaport (Hususi Pasaport) sahipleri Avrupa (Schengen) seyahatlerinde vize ihtiyacı duymadan seyahat imkanına sahiptirler. Son dönemde Türkiye’de verilen yeşil pasaport kapsamının çok genişletilmiş olması dolayısı ile Almanya başta olmak üzere pek çok Schengen ülkesi, yeşil pasaport sahiplerinden gümrükte Seyahat Sağlık Sigortası, Gidiş Dönüş Uçak bileti ve kalacakları her gün için minimum 45 Euro nakit veya kredi kartı ibraz etmelerini talep etmeye başladıkları duyuruldu.Bu şartları yerine getiremeyenleri ilk uçak ile geri göndereceklerini beyan edilmektedir. Hatta geri gönderilen kişilerin olduğu hususunda da duyumlar alınmaya başlandı.

Bu sebeple Yeşil Pasaport sahipleri Schengen ziyaretlerinde:

1. Seyahat sürelerine uygun Seyahat Sağlık Sigortası yaptırınız – Acentamız üzerinden yaptırabilirsiniz.Detaylar için : https://ligarbatravel.com/seyahat-saglik-sigortasi/

2.Gidiş Dönüş Uçak Biletlerini yanınızda bulundurunuz.

3. Yeterince nakit veya kredi kartı bulundurunuz.

Leave a Reply:

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.