Yeni Çin Vizesi Uygulama Duyurusu

3 Ocak 2018
582
Yeni Çin Vizesi Uygulama Duyurusu

Çin vizesi başvuru uygulamasında son dönemde yapılan değişikliklerin doğru bir şekilde anlaşılmamasından dolayı başvuru yapacak kişi ve kurumlarda karışıklığa sebep olmuştur.

Ticari Çin vizesi uygulamasında talep edilen belgelerde bir değişiklik olmamış olup; sadece davet mektubu ile ilgili aşağıdaki durumlara göre değişiklik göstermektedir. Ticari vize evrakları için tıklayınız.

Durum 1: Küçük ölçekli işletmeler belediye davetiyesi temin edip başvuruda bulunmalıdır. Belediye davetiyesi ile yapılan başvurular 7 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Durum 2: Küçük ölçekli işletmelerin belediye davetiyesi temin edememesi durumunda Çin’den davet eden firma tarafından getireceği davet mektubu ile başvuru yapabilirler. Fakat bu durumda vize işleminin sonuçlanma süresi belirsiz olacaktır. Başvuru fişi TBD – Tarih Belli Değil – şeklinde kesilecek ve konsolosluk/büyük elçilik gerekli incelemeleri yaptıktan sonra vizeyi verecektir. Bu süreç 1 ay olabileceği gibi 6 aya kadar da sürme ihtimali vardır.

Durum 3: Eğer başvuru yapacak firma Türkiye çapında büyük bir firma ise ve aşağıda bulunan listede adı mevcut ise; belediye davetiyesi sunmasına gerek yoktur. Çin’deki davet eden firmadan alacağı davet mektubu yeterli olacaktır. Aşağıda bulunan listede firmanızın adı yoksa ve ölçek olarak bu ölçekte bir firma / dernek / oda ise listeye eklenme talebinde bulunabilirsiniz. Bu listede bulunan odalara üye olan kişi ve kurumlar değil, bu kurumlarda çalışan kişiler firma davetiyesi ile başvurabilirler.

Konu ile ilgili Çin Büyük elçilik duyurusu için tıklayınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın