Wyndham Hotels & Resorts 2020’de EMEA bölgesinde büyümeye devam etti, Ortaklarına sağladığı desteği güçlendirdi

17 Aralık 2020
366
Wyndham Hotels & Resorts 2020’de EMEA bölgesinde büyümeye devam etti, Ortaklarına sağladığı desteği güçlendirdi

90 ülkedeki yaklaşık 9 bin oteliyle dünyanın franchise veren en büyük otel şirketi Wyndham Hotels & Resorts, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) bölgesindeki varlığını yeni açılışlarla güçlendirmeye devam etti ve otel ortaklarının 2021’deki talep dengelerine ve değişimlere cevap vermelerine destek olmaya yönelik bir dizi stratejik adım attı. 

Şirket 2020 yılında üst-orta sınıf markası La Quinta by Wyndham’ı Türkiye’de açtığı iki otelle büyüttü ve bunlara ek olarak Ekim ayında Ramada Residences by Wyndham Balıkesir’i açtı. Ramada by Wyndham markasını Avrupa’da Madrid, Valencia, Leeds ve Budapeşte’de yaptığı önemli açılışlarla genişletmeyi sürdüren Wyndham Hotels & Resorts, Hindistan ve Pakistan pazarlarında da yeni bir ivme yakaladı ve Umman’daki ilk Ramada Encore by Wyndham otelini açtı. Şirketin tasarım odaklı markası Super 8 by Wyndham Almanya’nın Mainz ve Ausburg kentlerinde yapılan açılışlarla büyümeye devam etti ve 2022’de açılması beklenen Super 8 by Wyndham Frankfurt havalimanı için anlaşma da yakın zamanda imzalandı.

Wyndham Hotels & Resorts, operasyonda mükemmelliğe öncülük etmeye ve kaynaklarını yerel pazarlara daha yakın konumlandırmaya yönelik devam eden çalışmalarının bir parçası olarak operasyonel liderlik ekibini yeni, üst düzey atamalarla güçlendirdi ve seyahat kısıtlamaları ve diğer gelişmelerin etkilerinin üstesinden gelmeye yönelik ticari programlar yürürlüğe koydu. Kurumsal etkinliklerde canlı yayın aracılığıyla uzaktan katılım ve yerinde katılımı bir araya getiren yeni hibrit toplantı konsepti ile EMEA genelindeki küçük ve orta ölçekli işletmelere sunulan indirimli tarifelerle iş amaçlı seyahat edenleri destekleyen ve güçlü, iş odaklı bir çözüm olan Wyndham Easy Book da bu girişimler arasında yer alıyor.

Şirket aynı zamanda, devam eden dijital yatırım stratejisinin bir parçası olarak sınıfının en iyi tasarım, kişiselleştirilmiş ve oyunlaştırılmış deneyimler ve daha pek çok unsuru bir araya getiren ve kullanıcıların anlık ihtiyaçlarına uyum sağlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiren yeni Wyndham mobil uygulamasını da pazarla buluşturdu.

Ligarba Turizm

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı Dimitris Manikis, “Covid-19 ile birlikte sektörümüzün yaşadığı tüm zorluklara rağmen devam eden büyümemiz ve öngörülemeyen şartlarda değişen talep dengelerine ayak uydurma noktasında olağanüstü bir dayanıklılık gösteren otel ortaklarımız ve ekiplerimizin büyük çabaları beni inanılmaz gururlandırıyor. Markalarımız ve ortaklarımızın uzun vadedeki başarılarına odaklanırken, hep birlikte, iyileşme sürecinde ve sonrasında üstün bir performans göstermeye devam etme noktasında da iyi bir pozisyona sahip olduğumuzdan eminim” dedi.

Wyndham 2020 yılında, Count on Us (Bize Güvenin) adındaki, otellerde sektöre öncülük eden dezenfektanların düzenli kullanımı, güçlü eğitim programları ve kritik öneme sahip temel sağlık malzemelerine kesintisiz erişim gibi unsurlarla otellerindeki sağlık ve güvenlik protokollerini güçlendiren yeni bir hijyen girişimi de başlatmıştı.

Wyndham Hotels & Resorts’un 2020 yılında EMEA bölgesinde gerçekleştirdiği açılışlardan bazıları aşağıda sıralanıyor:

 

 • La Quinta by Wyndham Giresun, Türkiye: Deniz kenarında bulunan 86 odalı bu şık otel Karadeniz’in olağanüstü manzarasını sunuyor ve geniş bir yelpazedeki imkanlarıyla hem iş, hem tatil amaçlı seyahatler açısından ideal bir seçenek oluşturuyor. Otelin bir açık yüzme havuzu, hamam ve saunaya sahip bir fitness merkezi, dört restoranı ve hatta bir kütüphanesi de bulunuyor. 2020 yılının Haziran ayında açılan otel, şehir merkezine yalnızca 3 kilometre mesafede, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan kolayca erişilebilen bir konumda bulunuyor.

Ligarba Turizm

 • Ramada Residences by Wyndham Balıkesir, Türkiye: Balıkesir merkezinde, Atatürk Stadyumu’na, Balıkesir Saat Kulesi’ne ve 10 Burda AVM’ye yakın bir konumda bulunan bu otel, 100 misafir odasına, 4 toplantı odasına, kafe ve restorana sahip. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, otele 88 kilometre mesafede bulunuyor.
 • Ramada by Wyndham Madrid Tres Cantos, İspanya: 2020 yılının Eylül ayında açılan 61 odalı bu modern otel, misafirlerine bir fitness merkezi, tüm gün açık bir snack bar, banketlerde 60 olmak üzere 70’e kadar misafir ağırlayabilen esnek kullanımlı üç toplantı odası gibi imkanlar sunuyor.
 • Ramada by Wyndham Leeds East, Birleşik Krallık: 2020 yılının Eylül ayında açılan bu otel, Wyndham’ın Birleşik Krallık’ta neredeyse 70 otelin bulunduğu ve giderek büyüyen portföyüne katıldı. Otelin 100 adet geniş misafir odası, İngiltere’ye özgü lezzetlerin de sunulduğu uluslararası bir mutfağa sahip restoran ve barı, bir fitness merkezi, ücretsiz yüksek hızlı Wi-Fi ve otopark hizmetleri bulunuyor.
 • La Quinta by Wyndham Bodrum, Türkiye: Bodrum Yarımadası’nın güzel manzarasını sunan 175 odalı La Quinta by Wyndham Bodrum, Bardakçı Koyu’nda deniz kenarı bir konuma sahip ve şık misafir odalarına, iki restoran ve bir teras barına sahip. Temmuz 2020’de açılan otel açık havuz, sauna ve fitness merkezi gibi misafirlerin tatil sırasında da hareketli kalmasına yardımcı olacak imkanlar sunuyor.

  Ligarba Turizm

 • Ramada by Wyndham Budapest City Centre, Macaristan: 2020 yılının Haziran ayında açılan 52 odalı bu otel Budapeşte şehir merkezinde harika bir konuma, şık misafir odalarına ve Budapeşte’nin muhteşem manzarasını sunan bir teras bar ve restoranına sahip.

 

 • Super 8 by Wyndham Mainz Zollhafen, Germany: 2020 yılının Temmuz ayında açılan 216 odalı bu otel Mainz’in yeni inşa edilen yaşam alanı Zollhafen’de, kentin ortaçağ esintili pazar yerleri ve yarı-keresteyle inşa edilen evleriyle meşhur tarihi merkezine kolayca ulaşılabilen bir noktada bulunuyor.

 

 • Ramada Encore by Wyndham Muscat Al-Ghubra, Umman: 2020 yılının Ağustos ayında açılan bu otel Maskat’ın kalbinde, Sultan Kabus Caddesi üzerindeki Al Ghubra kavşağında ve şehrin önde gelen alışveriş merkezlerinden üçüne yalnızca birkaç dakikalık mesafede bulunuyor. Otel, 163 odaya, teras havuzu ve güneşlenme alanına, tam teçhizatlı bir fitness merkezi ve spa’ya sahip.

Ligarba Travel

 • Ramada by Wyndham Lahore Gullberg II, Pakistan: Gulberg şehrinin başlıca iş merkezlerinden birinde, Allama Uluslararası Havalimanı’ndan araçla kısa bir süre içinde ulaşılabilen bir konumda bulunan 133 odalı bu otel Eylül 2020’de açıldı ve spa, sauna, havuz ve bir fitness merkezi gibi geniş dinlenme imkanlarına sahip.

Ligarba Turizm

 • Hawthorn Suites by Wyndham Dwarka, Hindistan: Hawthorn Suites by Wyndham markasının Hindistan pazarına ilk adımı olan bu otel, 202 geniş odası ve Dwarkadhish Tapınağı, Dwarka Plajı ve Gomti Ghat’a yakınlığıyla eko-spiritüel bir resort tesis niteliği taşıyor. Hawthorn Suites by Wyndham Dwarka 2020 yılının Nisan ayında açıldı.

 

 • Ramada by Wyndham Erbil Gulan Street, Irak: Erbil’de ticaretin kalbinin attığı cadde üzerinde ve kolayca ulaşılabilen bir konumda, göz alıcı Sami Abdulrahman Parkı ve tarihi Erbil Kalesi’ne yalnızca birkaç dakikalık mesafede bulunan bu otel Aralık 2020’de açıldı ve 136 modern odaya, bir fitness merkezine, açık ve kapalı havuzlara, hamama, spa ve salona sahip. Bu yeni otel Erbil Uluslararası Havalimanı’na (EBL) yalnızca 14 kilometre mesafede bulunuyor.

 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın