Vahşi Doğada 6 Harika Seyahat Rotası!

18 Mart 2018
354
Vahşi Doğada 6 Harika Seyahat Rotası!

Sıra keyfimiz isteyince değil, vakti gelince yapacağımız, bolca keşif barındıran macera turlarında. Belgesellerde izlediği vahşi doğanın içine dalmak, bu heyecanı bir parçası olarak deneyimlemek isteyenler için Ligarba Turizm harika rotalar belirlemekle kalmıyor, ihtiyacınız olan her türlü destekte yanınızda olmak için hazır bulunuyor. O halde yırtıcı hayvanların, öd patlatan canlıların diyarına, yaban hayatının ortasına gitmeye hazır olanlar, kalkıyoruz!

 


Hasky’i evinde ziyaret edene kuzey ışıkları hediye!

Ülkemizde Hasky cinsi köpek gördüğünde özellikle bilgi sahibi olan birçok hayvan sever, “ne tatlııı” deyip bencilce sevmek, belki de evlat edinmeyi düşlemek yerinde üzüntüye duyarlar. Zira bu dünya harikası, eşsiz hayvanların yeri kutuplardır. Sıcak iklimlere insanın bencilliği dolayısıyla hapsolmuş Hasky gibi hava durumuyla uyumlanamayan birçok hayvan ne yazık ki yaşamaz, mücadele verir! Ama Hasky’leri çok sevenler, kutuplarda pekala onları ziyaret edebilir, öyle ki birlikte kızak keyfi bile yaşayabilir. Kuzey ışıkları şovu da cabası!

 


Bu kez köpekbalıkları evlerinde, sen kafeste!

Kurbanlarının önce kankaybından ölmelerini bekleyen, sonra afiyetle yiyen, köpek balıklarının insana pek yaklaşmayan üyelerinden biri büyük beyaz balığı. Ağzında 300 tane dişi olması da sizi hiç korkutmasın, ne de olsa kafesin içinde, Güney Afrika sularının derinlerinde, ancak emniyet altındasınız J onlar etrafınızda arzı endam ederken pekala sakin kalıp izleyebilir, bu muazzam deneyimi korkusuzca yaşayabilirsiniz. Desek de bu tonluk dev balıklar ısırmasalar da kocaman dişlerini gösterir, o an size de incecik gelecek parmaklıklar ardındaki ürkek bakışlarınıza göz kırparlar! Köpekbalığıyla göz göze gelmek de herkesin harcı değildir. Tam benlik diyenler, haydi San Diego, California, Meksika da alternatifleriniz arasında. Uslu birer maceraperest olursanız, dev kalamarlar bile görebilirsiniz.

 


Büyük antilop göçü sensiz mi geçsin yani? Zebralar da cabası!

Serengeti’nin güneyinden başlayıp Tanzanya’dan geri dönen büyük antilop göçü, yolda binlerce zayiat veriyor. Vahşi doğanın birbirinden mükemmel canlıları bir arada büyük göç dalgasına kapılıp binler halinde hayvan dalgaları oluşturuyor. Göç aynı zamanda besin zincirinin acımasız yüzünü de gözler önüne seriyor. Aslanlar, timsahlar, antiloplar, zebralar… kimisi yemek için toplanıyor orada, kimisi yaşamını sürdürmek için besin bulacağı topraklara göç etmek istiyor sadece! Oldukça dramatik, çokça büyüleyici bir şölen Serengeti, Masai Mara düzlüklerinde vahşi doğayı fotoğraflayabilir, yaşamın içine katılıp kendini bambaşka bir dünyada hissedebilirsin.   

 


At üstünde Moğolistan keşfi bir başka!

Dozer girmemiş, el değmemiş bir doğa düşünün! Dünyada metrekareye düşen insan sayısının en az olduğu ülke, Moğolistan! Sert koşullar insanları kendisinden uzaklaştırsa da Moğolistan’da yaşam, Cengiz Han döneminden de kalsa, bambaşka! Dağların dorukları, yamaçların kıyıları, göllerin bir ucundan bir ucu at tepesinde gezilirse, bir de geleneksel Moğol Ger kamplarında dinlence keyfi başlarsa, insan daha ne ister! Öyle binlerce kişinin gitmeye can atmadığı, ayrıcalıklı bir tatil ise istediğiniz, el değmemiş coğrafyaların başında gelen Moğolistan harika bir tercih olacaktır. Tabi at binmeyi de az çok biliyorsanız!

 


Dağ gorilleriyle misafircilik zamanı!

İster Uganda’yı tercih edin ister Ruanda’yı her ikisinde de kocaman gözlü, insan yüzlü, geniş aileli gorillerin yaşantısına göz atma fırsatı bulacak, yağmur ormanlarının yemyeşil coğrafyalarında minik evlatlarını besleyen anne gorillere hayran olacaksınız. Volcanoes Milli Parkı’nda yaşamını sürdüren Dağ gorilleri kendilerini sıkça ziyaret eden insanlara da alışmış üstelik. Harika deneyimler yaşayabilir, bol sürprizli zamanlar geçirebilirsiniz. İnsan hayatında kaç defa böyle büyülü bir tanışma ya da iletişime geçme fırsatını yakalar ki? Tadını çıkarın!

 


Phuket’te fil safari bahanesiyle yılan dansında iki göbek atmadan dönme!

Dünyanın en yavaş ama, dev adımları yüzünden o kadar da yavaş görünmeyen hayvanları! Cüsseleri korkutur, hayvanın hortumlusu da Phuket’te bulunur! Dev fillerin tepelerinde bir lokma kalacak, dünyayı kapladığınız iki avuç yer olarak yeniden izlemeye koyulacak, bu kez seyir terasından yaşama katılacaksınız! Ardından maymun oyunlarını izleyebilir, elbette yılan dansının ürperten cilvesine katılabilirsiniz. Arada bir gördüğünüz çatallı dil içinizi hoplatsa da burada gördüğünüz türlü vahşi hayvana bir süre sonra alışacaksınız! Bol eğlenceli, safarili, danslı, yüzmeli, gezmeli bir seyahat için hazır olanlar önden buyursun!

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın