Uluslararası Teşekkür Günü’nde “Teşekkürler” diyorlar

12 Ocak 2021
767
Uluslararası Teşekkür Günü’nde “Teşekkürler” diyorlar
11 Ocak günü Uluslararası Teşekkür Günü. Bu, başkalarına yönelik minnettarlığı gösterme kültürünü inşa etmek için gayriresmi olarak tüm dünyada kabul edilmiş özel bir gün. Uluslararası Teşekkür Günü’nün tarihi ya da kaynağı bilinmiyor. Kökeni ne olursa olsun birisine “teşekkür ederim” demeyi kutlamak gerek. Uluslararası Teşekkür Günü vesilesiyle sadece “teşekkür ederim” diyerek başkalarına içten minnettarlığınızı göstermekten çekinmeyin.
Ligarba Turizm
Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde, vatandaşları Kovid-19’a karşı ön cephede mücadele eden sağlık çalışanlarına saygı ve minnettarlıklarını göstermeye çağıran bir etkinlikte hediye edilen çiçeği tutan bir sağlık çalışanı, 18 Haziran 2020. (Fotoğraf: Rahel Patrasso/Xinhua)
Ligarba Turizm
Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nin merkezi Hohhot’ta, çocukların annelerine minnettarlıklarını göstermesi için düzenlenen bir kampanya kapsamında, Anneler Günü’nden bir gün önce kendi elleriyle yaptığı çiçekleri verirken annesini öpen bir kız çocuğu, 7 Mayıs 2016. (Fotoğraf: Deng Hua/Xinhua)
Ligarba Turizm
Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nin merkezi olan Hohhot’ta çocukların annelerine olan minnettarlıklarını göstermesi için düzenlenen bir kampanya kapsamında, Anneler Günü’nden bir gün önce kucaklarında annelerine hediye olarak kendi yaptıkları çiçeklerle poz veren bir grup çocuk, 7 Mayıs 2016. (Fotoğraf: Deng Hua/Xinhua)
Ligarba Turizm
Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles limanında düzenlenen Los Angeles Donanma Haftası sırasında “Teşekkür Ederim” kartı yazan bir kız çocuğu, 2 Eylül 2018. (Fotoğraf: Li Ying/Xinhua)
Ligarba Turizm
Kovid-19 pandemisiyle verilen mücadelenin kahramanları, Avustralya’nın Melbourne kentindeki Victoria Eyalet Kütüphanesi’nin üzerine yansıtılan “teşekkürler” yazılı ışık projeksiyonlarının önünde bir fotoğraf için poz veriyor, 10 Aralık 2020. (Fotoğraf: Jingchen Hu/Xinhua)
Ligarba Turizm
Avustralya’nın Sydney kentindeki bir elektronik ekranın üzerinde “Teşekkürler babalar” yazıyor, 15 Nisan 2020. (Fotoğraf: Bai Xuefei/Xinhua)
Ligarba Turizm
Avustralya’nın Sydney kentindeki bir elektronik ekranın üzerinde “Teşekkürler çiftçiler” yazıyor, 15 Nisan 2020. (Fotoğraf: Bai Xuefei/Xinhua)
Ligarba Turizm
Pakistan’ın doğusundaki Ravalpindi şehrinde motosiklet kullanan bir erkek, Kovid- 19’a karşı mücadele eden sağlık çalışanlarına duyulan minnettarlığın ifade edildiği bir afişin yanından geçiyor, 1 Temmuz 2020. (Fotoğraf: Ahmad Kamal/Xinhua)
Ligarba Turizm
Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletinin Vancouver şehrinin Gastown mahallesinde gerçekleştirilen Minnettarlık Duvar Resimleri Sergisi’ndeki bir duvar resmi, 5 Temmuz 2020. (Fotoğraf: Liang Sen/Xinhua)Ligarba Turizm
Filipinlerin başkenti Manila’da bir sanatçı, Kovid-19’a karşı ön cephede mücadele edenlere minnettarlığını ifade etmek için Filipinli kurgu süper kahraman Darna’nın doktor kıyafetli bir halini duvara resmediyor, 17 Mayıs 2020. (Fotoğraf: Rouelle Umali/Xinhua)
Ligarba Turizm
Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde bulunan Qingchuan ilçesindeki Malu İlkokulu’nda minnettarlıklarını göstermek için elleriyle kalp işareti yapıp poz veren dördüncü sınıf öğrencileri, 25 Nisan 2018. (Fotoğraf: Tao Ming/Xinhua)

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın