Türk Hava Yolları Yurt İçi ve Yurt Dışı Uçuşlarını Başlatıyor

7 Mayıs 2020
429
Türk Hava Yolları Yurt İçi ve Yurt Dışı Uçuşlarını Başlatıyor

Korona virüs normalleşme sürecinin başlaması ve uçuş yasaklarının kaldırılması ile birlikte, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını durduran Türk Hava Yolları, uçuşlarına yeniden başlama kararı aldı. Türk Hava Yolları; Koronavirüs dolayısı ile daha önce iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, Dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs tarihine kadar durdurduğunu bildirmişti. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında başlatılacak uçuşlar olarak hazırlanan yeni plana göre; iç hat uçuşlarının tamamını haziran ayı içerisinde başlatacağını; dış hat uçuşlarında ise kademeli olarak gerçekleştirerek, ilk etapta uçuşların %60’a yakınını başlatacakları bildirildi. 

Haziran Ayında Hangi Uçuşlar Başlatılacak?

Haziran ayı planına göre bu ay içerisinde iç hat uçuşların tamamı başlatılacak, dış hatlarda ise 19 ülke 23 noktaya toplam 75 frekans olarak gerçekleştirilecek. 

Bu ülke ve şehirler:

Afganistan:  Kabil
Almanya   :   Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih
Avusturya : Viyana
Belçika       : Brüksel
Beyaz Rusya: Minsk
Çin : Şanghay
Danimarka :  Kopenhag
Güney : Kore Seul
Gürcistan :  Tiflis
Hollanda : Amsterdam
İsrail : Tel-Aviv 
İsveç : Stockholm
Japonya :  Tokyo
Kanada : Toronto
Kazakistan : Almatı
Kuveyt
Lübnan :  Beyrut
Norveç :  Oslo
Singapur 

Yapılan planlamaya göre dış hatlarda uçuş sayısı Temmuz ayında 74 ülke 103 nokta ile haftada 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 106 nokta ve toplam 937 frekans hedefleniyor.

İlker Aycı : “Uçakta sosyal mesafe kuralına boş koltuk ile uyulmaz”

Türk Hava Yolları Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, yaptığı açıklamalarda, Uçaklarda bir koltuk boş bırakılması ile sosyal mesafe kuralına uyulmasının mümkün olmadığını, aradaki bir koltuğun boş bırakılması durumunda dahi gereken 1.5 metre mesafenin sağlanamayacağını belirtti. Tüm yolcu ve kabin ekibi için maske ve göz siperliği mecburi olacak, uçuş ekibi için ayrıca eldiven zorunluğu da bulunacak dedi. 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın