logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
Ligarba Turizm / Sicilya Grande Turu

Sicilya Grande Turu

Kişi Başı
 • Destinasyon
 • Departure
  İstanbul Atatürk Hava Alanı / İstanbul Atatürk Hava Alanı
 • Departure Time
  07:40
 • Return Time
  15:50
 • Included
  Sicilya Grande Turu
  Giriş Ücreti
  Kahvaltı
 • Not Included
  Çıkış Vergisi
  5* Yıldız Konaklama
  Kişisel Rehber
1
1.GÜN İSTANBUL - CATANIA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde LİGARBA TURİZM yetkilileriyle saat 03:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1393 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:40’de Catania’ya hareket ediyoruz. Yerel saate göre 08:00'da Catania’ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Catania şehir turunda; Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Pizza Republica ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2
2.GÜN CATANIA (ETNA - TAORMINA)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Etna ve Taormina Turu'na katılabilirler. Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina’yı göreceklerdir. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.  
3
3.GÜN CATANIA (CEFALU TURU) - PALERMO
Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrasında Palermo'ya hareket. Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstraolarak Cefalu Balıkçı Kasabası Turu yapıyoruz. Deniz kıyısında ki kayaların içerisine yapılmış evleriyle ünlü olan bu şirin kasabada Katedral Meydanı, tarihi çamaşırhane ve balıkçılar kapısını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Cefalu’nun kendine özgü sokaklarında yürüyerek gezineceğiz. Sonrasında yaklaşık olarak 2 saat süren otobüs yolculuğumuzun ardından Palermo’ya varış. Panoramik Palermo şehir turunda; San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta Caddeleri görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket, odalara yerleşme ve ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4
4.GÜN PALERMO (MONREALE & TRAPANI & ERICE TURU)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Monreale & Trapani & Erice Turudüzenlenecektir. Palermo’nun 7 Km uzağında ki Conca D’ora vadisine Monreale de 12.yy yapılmış Arap, Bizans ve Norman mimari tarzlarının karışımı olan ve mozaik süslemeleriyle meşhur Monreale Katedrali, Norman Sarayı görülecek olan yerler arasındadır. Monreale sonrası Trapani'ye hareket ediyoruz. Trapani Sicilya'nın başkenti olan Palermo'dan karayolu ile 97 km uzaklıkta olan bir kent. Şehrin sıcak yaz iklimi, plajlar, şehrin ve yakındakı doğa güzelikleri alanları ve şehrin diğer turistik yerleri Trapani'ye İtalya içinden ve Avrupa'dan çok sayıda turist çekmektedir. Burada şirin Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşıp, kale bölgesinde durup Trapani’yi ve Akdeniz’i kuş bakışı izliyoruz. Trapani sonrası Erice'ye hareket ediyoruz. Küçük bir ortaçağ şehri olan Erice’ye geçiyoruz. Deniz seviyesinden 750 m yüksekliği kurulmuş olan Erice dar sokaklarında yürüyerek Erice Katedralini ziyaret edeceğiz. Ayrıca Ve nüs Ericina Şatosunu dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
5
5.GÜN PALERMO (RAGUSA & NOTO TURU) - SIRACUSA
Sabah kahvaltı sonrası, en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve Siracusa'ya hareket. Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra olarak Ragusa & Noto Turu yapılacaktır. Ragusa'da muhteşem Katedral’e ve Barok yapılara hayran olabilirsiniz. Sonrasında Sicilya’nın en ünlü Barok kasabalarından biri olan NOTO’ya gidiyoruz. 1693 Yılında büyük bir depremle tamamen yerle bir olduktan sonra 18 yy.da yeniden ayağa kaldırılan Noto’da; Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve kasaba meydanındaki yapıları görüyoruz. Siracusa'ya varışımızın ardından yapılacak olan şehir turumuzda mimarisiyle misafirlerini büyüleyen Doumo Katedralini görüyoruz ve gezimin bitiminde otelimize gidiş ve serbest zaman. Geceleme Siracusa'daki otelimizde.
6
6.GÜN SIRACUSA (ARKEO PARK TURU) - CATANIA - ISTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası, en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak yapılacak Arkeo Park Turumuza katılabilirler. Turumuzda İ.Ö. 55 yy.’ dan bu yana ayakta olan ve günümüzde modern performanslara sahne olan Grek Tiyatrosu, görkemli Roma Amfitiyatrosu, Apollon, Athena ve Zeus’a adanan tapınakların kalıntılarını, Dionysos'un Kulakları Mağarası diğer bir adıyla cennet bahçeleri, Atina’lıların katliamına sahne olan "latomia" adı verilen taş ocakları, Nymphe (Su Perisi) Pınarı Mağarası ve Ortygia Yarımadasında bulunan Apollo Tapınağı ile Katedrali ve Aretusa Çeşmesini görüyoruz. Tur sonrası rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Catania'ya havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:50'de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 20:10'da Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

599.00 EUR

499.00 EUR

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Catania - İstanbul gidiş- dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Catania'da 2 gece, Palermo'da 2 Gece ve Siracusa'da 1 Gece belirtilen kategorideki otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Yarım günlük Catania,Palermo ve Siracusa panoramik şehir turları
 • Havalimanı - otel - havalimanı ve tüm şehirler arası transferler
 • Konaklama vergileri
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • K.D.V dahildir
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 120 EURO ( Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) www.Ligarba Turizm.com/Others/Visa.aspx
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yukarıda açık olarak belirtilmeyen tüm hizmetler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Ligarba Turizma bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Ligarba Turizmun sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
 • Ligarba Turizm vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Ligarba Turizm’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Ligarba Turizm Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Ligarba Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
   
Kayıt yapmaya izniniz yok