fbpx
logo
Ligarba Turizm Seyahat Acentası; 1994 yılında İstanbul Harbiye’de kurulmuş 2782 Belge numaralı A grubu seyahat acentasıdır. Ligarba Turizm 2011 yılında IATA'ya üye olmuştur.
20 Yılı aşkın süredir Çin Vizesi konusunda Türkiye'nin uzman seyahat acentasıdır.

Schengen Vizeleri başvurularının yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi olan VFS , IDATA , Kosmos , As Vize gibi vize merkezi yetkili acentasıdır.

Uçak Bileti, Otel Rezervasyonları, Yurt dışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir.
Ligarba Turizm bir Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com
Bizi Takip Edin:
0850 888 89 88
Top
Ligarba Turizm / Özbekistan Fotoğraf Turu

Özbekistan Fotoğraf Turu

950$ Kişi Başı

Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu- VİZESİZ

10-16 Ağustos 2019 / Kurban Bayramı Özel

 • Destinasyon
 • Çıkış Zamanı
  10 Ağustos
 • Dönüş Zamanı
  16 Ağustos
 • Dahil Olan Hizmetler
  Özbekistan Fotoğraf Turu
  Giriş Ücreti
  Konaklama
  Kişisel Rehber
  Kahvaltı
  Akşam Yemeği
 • Dahil Olmayan Hizmetler
  Çıkış Vergisi
  Öğle Yemeği
  Uçak Bileti
  Ekstra Turlar
1
10 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ / İSTANBUL-TAŞKENT
İstanbul Havalimanı’nda 20:45’te buluşma ve ardından saat 22:45’te İstanbul'dan Taşkent'e Özbekistan HY – 274 sefer sayılı uçağı ile uçuş.
2
11 AĞUSTOS 2019 PAZAR / TAŞKENT (BAYRAMIN 1. GÜNÜ)
Saat 05:20’de Taşkent’e geliş. Havaalanında karşılama ve arzu eden misafirlerimizle bayram namazını kılmak için Cuma Camii’ne geçiyoruz. Ardından mahalli lokantada alınacak kahvaltı sonrası Taşkent gezisi: Taşkent'te bulunan Barak Han medresesi, Kökeldaş medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushaf’ının ziyaret edilmesi. Emir Temur meydanı, Bağımsızlık meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
3
12 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ / URGENÇ- HİVA
Bizleri bugün masalsı bir şehir bekliyor. Şehre ulaştığınızda, kendinizi sanki binbirgece masallarında yer alan bir karaktermiş gibi hissedeceğiniz Hiva şehrini göreceğiz. Otelde erken sabah kahvaltımızı alıp Taşkent Havaalanı içhatlar terminaline, Urgenç’e uçuş için transfer oluyoruz. Urgenç’e uçuş saat 07:25’te. Saat 08:55’te Urgenç’a varış, karşılama ve Hiva’ya transfer. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva’da yürüyerek yapacağımız şehir turumuza hemen başlıyoruz. İçhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camii, Said Alaaddin Mozolesi, Arab Han ve Muhammad Amin Inak Medreseleri, Ak Camii, Allakulik Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, Pehlivan Mahmud Mozolesi ve İslam Hoca Minaresi görülecekler arasında yer alıyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
4
13 AĞUSTOS 2019 SALI / BUHARA
Kahvaltının ardından Urgenç Havaalanına, Buhara’ya uçuş için transfer oluyoruz. Buhara’ya uçuşumuz saat 09:35’te. Saat 10:30’da Buhara’ya varış ve karşılama. Buhara'yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar-Minar minaresi, İsmail Samani Türbesi, Magaki Attari Türbesi, Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Bolo Havuz Camii, Ark kalesi, Lebi Havuz Camii, Poyi Kalon kompleksi: Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi ve Kalan Türbesi, göreceğimzi yerlerin başında geliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
5
14 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA / BUHARA- SEMERKAND
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Seyyid Emir Külal türbesi, Bahauddin Şah-i Nakşibendi kompleksi gezisi, Buhara emirlerinin yazlık sarayı Sitarai-Mahi-Hasa gibi tarihi mekanların ziyaret edilmesi sonrasında Semerkand’a hareket ediyoruz. Semerkand şehrine varışımızın ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.
6
15 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE SEMERKAND
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam günlük şehir turumuzda günümüzde hala dünyadaki bilime ışık veren buluşların yapıldığı Semerkant şehrinde bulunan Registan meydanı: Uluğ Bey medresesi, Şirdar medresesi, Tilla Kari medresesi; Gur-I Emir türbesi, Bibi Hanım türbesi, Şahi Zinda türbesi, Hazret Hızır camii gezileri yapılacak. Günbatımı için ise Registan Meydanı’nda yerlerimizi alıp parlement mavisinin de desteğiyle eşsiz kareler yakalayacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
7
16 AĞUSTOS 2019 CUMA SEMERKAND- İSTANBUL
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Semerkand şehir turumuza devam ediyoruz. En büyük Hadis alimlerinden sayılan İmam-ı Buhari Türbesi ve külliyesi ziyareti sırasında yöresel kıyafetler giyen yöre halkını da fotoğraflama imkânı bulacağız. Uluğ Bey rasathanesi gezimiz sonrasında ise yine yöresel halkı bu kez pazar ortamında yöresel yiyeceklerle fotoğraflayıp Semerkand Havaalanı’na transfer oluyoruz. Özbekistan HY – 275 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a uçuşumuz saat 16:55’te. Bir başka Ligarba Travel organizasyonunda buluşmak üzere…

TUR KONUMU

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Otellerde 5 Gece Konaklama
 • Lüks araçlar ile transfer ve ulaşım
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • 6 kahvaltı, 5 akşam yemeği
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Fotoğraf Danışmanlığı
 • Müze Giriş Ücretleri 
 • Havaalanlarında karşılama ve uğurlamalar
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Taşkent – Urgenç ve Urgenç – Buhara iç hat uçak biletleri
  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar  
 • Müze ve Ören yerlerindeki fotoğraf- video çekimi için istenen ücretler
 • Öğle yemekleri
 • Özbekistan Havayolları ile İstanbul-Taşkent, Semerkand-İstanbul Dış Hat Uçuşu
  20 KİŞİLİK GRUPLARIMIZDA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA DAHİL  950 $ +uçak bileti SINGLE KONAKLAMALARDA KİŞİ BAŞI FARK: 200 $ 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ 2-12 YAŞ + 950 $ uçak bileti