Top

Mavi Yeşil Arnavutluk

Mavi Yeşil Arnavutluk

Kişi Başı
 • Destinasyon
 • Çıkış
  İstanbul Atatürk Hava Alanı / İstanbul Atatürk Hava Alanı
 • Çıkış Zamanı
  07:45
 • Dönüş Zamanı
  20:55
 • Dahil Olan Hizmetler
  Mavi Yeşil Arnavutluk
  Giriş Ücreti
  Kahvaltı
 • Dahil Olmayan Hizmetler
  Çıkış Vergisi
  Konaklama
  Kişisel Rehber
  Öğle Yemeği
  Akşam Yemeği
  Uçak Bileti
  Ekstra Turlar
1
1.Gün İstanbul-Tiran-Durres-Vlore
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Ligarba turizm kontuarında saat 04:45'de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları'na ait TK1073 sefer sayılı uçuşla saat 07:45'de Tiran'a hareket. Saat 08:25'deki varışımızı takiben pasaport işlemlerimiz yaptırıp, sayfiye kenti Durres'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda günümüze tek bir kulesi ulaşabilmiş Durres Kalesi (Venedik Kulesi), Balkanların en büyüğü Durres Amfi Tiyatrosu, monarşi döneminde hanaedanlık tarafından sayfiye evi olarak kullanılmış Kral Zog Villası, Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen Fatih Camii ve Durres plajı görülecek yerlerdir. Turumuzun bitiminde 1912'de Arnavutluk'un bağımsızlık bildirgesinin okunduğu ve kısa bir süre ülkeye başkentlik yapmış olan Vlore'ye doğru yola çıkıyoruz. Durres'ten sonra ülkenin en büyük ikinci liman kenti konudumundaki Vlore'ye varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; Bayrak Meydanı, Bağımsızlık Anıtı, Osmanlı eseri Muradiye Camii görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2
2.Gün Vlore-Saranda
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından erken saatte Saranda'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde güzelliği dillere destan, nefes kesici kristallikteki deniziyle Dhermi Plajı'nda yüzme ve yemek molası vereceğiz. Moladan sonra Saranda'ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3
3.Gün Saranda (Blue Eye-Ksamil)
Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek The Blue Eye ve Ksamil Beach yüzme turuna(35 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Arnavutluk'un simgelerinden Syri i Kaltër'i yani Mavi Göz'ü ziyaret ediyoruz. Burası Mesopotam kasabasında bulunan, çapı yaklaşık 15 metreyi derinliği yaklaşık 80 metreyi bulan bir su kaynağıdır. Burada bulunduğunuz süre içerisinde kendinizi yeryüzündeki cennette hissedecek ve çok güzel doğa fotoğrafları çekeceksiniz. Turumun bitiminde Adriyatik Denizi'nin efsane plajı Ksamil Beach'te serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
4
4.Gün Saranda-Gjirokaster-Berat-Tiran
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Berat'a doğru yola çıkıyoruz.Yolumuzun üzerinde Gjirokaster(Ergiri)'e uğruyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu şehirde; on dördüncü yüzyılda inşa edilmiş kaleyi ve taş binalarıyla günümüze kadar ulaşmayı başarmış sokakları göreceğiz. Buradaki turumuzun bitiminde Berat'a doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun beş asır hüküm sürdüğü Berat, Safranbolu'yu andıran tarihi evleri ile tarihi dokusu en iyi şekilde korunmuş bir şehirdir. 1000 Penceleri Şehir olarak da bilinen bu Unesco Mirası şehirde panoramik olarak görülecek yerler Berat Kalesi, Spiridon Kilisesi, Bekarlar Camii ve eski şehir merkezidir. Turumuzun bitiminde Tiran'a ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5
5.Gün Tiran-Elbasan-Tiran-İstanbul
Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Elbasan'a hareket. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Elbasan Kalesi, Sultan Camii, Azize Meryem Kilisesi, Saat Kulesi ve Etnografya Müzesi görülecektir. Verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz şehirle adı özleşmiş Elbasan Tava'nın tadına bakabilirler. Turumuzun bitiminde Tiran'a dönüş. Yaklaşık 500 yıl Osmanlı idaresinde kalmış şehirde; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Burada verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1078 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:55'de İstanbul'a uçuş. Yerel saatle 23:40'ta varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.

459.00 EUR

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Tiran/İstanbul hattında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde Vlore bölgesinde 1 gece, Saranda bölgesinde 2 gece, Tiran'da 1 gece olmak üzere toplamda 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Tiran, Durres, Vlore, Gjirokaster, Berat ve Elbasan turları
 • Programda belirtilen şehirler arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Ligarba turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Ligarba turizm’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Ligarba turizm’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Ligarba turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Ligarba turizm’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Ligarba turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Ligarba turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.