Top

Ljubljana-Zagreb Turu

Ljubljana-Zagreb Turu

Kişi Başı
 • Destinasyon
 • Çıkış
  İstanbul Atatürk Hava Alanı / İstanbul Atatürk Hava Alanı
 • Çıkış Zamanı
  06:55
 • Dönüş Zamanı
  20:10
 • Dahil Olan Hizmetler
  Ljubljana-Zagreb Turu
  Giriş Ücreti
  Kahvaltı
 • Dahil Olmayan Hizmetler
  Çıkış Vergisi
  Konaklama
  Kişisel Rehber
  Öğle Yemeği
  Akşam Yemeği
  Uçak Bileti
  Ekstra Turlar
1
1.Gün İstanbul-Ljubljana (Bled Gölü)
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Ligarba turizm Kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Hava Yolları'na ait TK1061 sefer sayılı uçakla saat 06:55'de Ljubljana'ya hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 08:15'de Ljubljana'ya varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından yapacağımız panoramik şehir turumuz için hareket. Yapacağımız panoramik turda, Preseren Meydanı, Ljubljana Kalesi, St.Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, tarihi çeşme ve halk meydanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun sonunda serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bled Gölü turuna katılabilirler. Alp Dağları'nda ortasında içerisinde küçük bir adada bulunan ve bölgedeki tek göl olma özelliğine sahip bu muhteşem doğayı keşfederken göl kenarında kurulmuş olan kasabayı da yürüyerek tanıyacağız. Eşsiz güzellikte olan Bled Kalesi'nde kasabanın bütün manzarasını görebileceksiniz. Vaktinizi göl kenarındaki kafelerde Bled'in meşhur tatlısı Kremsnita'nın tadına bakarak veya Bled’in doğal güzelliklerini yaşayarak geçirebilirsiniz. Turun sonunda Ljubljana'ya ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2
2.Gün Ljubljana (Venedik)(Postojna-Trieste)
Sabah serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlrimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Venedik turuna veya Postojna Mağarası-Trieste turuna katılabilirler.(Hangi turun düzenleneceği katılım fazlalılığına göre belirlenecektir). Venedik: İtalya'nın ve belki de dünyanın en romantik şehrine hareket için özel aracımızla otelimizden hareket ediyoruz. Şehre varışımızın ardından vaporetto adı verilen teknemize binip turumuzu yapacağımız Venedik eski şehrine doğru yola çıkıyoruz. Turumuzda görülecek yerler arasında Saat Kulesi , San Marco Meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü yer almaktadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği serbest zamanda gondol keyfi yaşayabilirler. Turumuzun bitiminde önce vaporetto ile şehirden ayrılıyor, sonra otobüsümüz ile Ljubljana'ya ve otelimize hareket ediyoruz. Postojna Mağarası-Trieste: İlk ziyaret edeceğimiz nokta olan Postojna Mağarası için yola çıkıyoruz. 1818 yılında Luca Cec tarafından keşfedilmiş olan Postojna Mağarası, ziyarete açık olan 5,3 km'lik uzunluğuyla dünyanın halka açık en büyük mağarasıdır. Mağara ziyaretimize 3,7 km sürecek, madenlerde gördüklerinizi anımsatan bir tren yolculuğu ile başlıyoruz. Trenin son durağında indikten sonra yürüyerek yapacağımız turda bu eşsiz mağaranın derinliklerine dalacak, doğal koridor ve salonların eşsiz güzelliklerine tanık olacaksınız. Buradaki turumuzun bitiminde yola çıkıyor ve İtalya'nın Adriyatik kıyısındaki şehri Trieste'ye doğru hareket ediyoruz. İtalya'nın en önemli ticari limanlarından birine ev sahipiliği yapan bu şehirde ilk göreceğimiz yer Avrupa'nın deniz kıyısındaki en büyük meydanı olan Birlik Meydanı olacaktır. Meydandaki Dört Kıta Çeşmesi, görkemli belediye binası ve Borsa Meydanı görülecek diğer yerlerdir. Verilecek serbest zamanda Trieste'nin lezzeti Napoli'yle yarışan pizzalarının tadına bakabilir ya da Trieste'nin 180 yıldır faaliyette olan sembol kafesi Caffè degli Specchi'de espresso ve tiramisu keyfi yaparak meydanı seyredebilirsiniz. Turumuzun bitiminde Ljubljana'ya ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.
3
3.Gün Ljubljana-Zagreb
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Hırvatistan'a ve başkent Zagreb'e hareket. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolllerinden St Mark Kilisesi’ni, Lotrscak Kulesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde bir çok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb'de Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da panoramik olarak göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
4
4.Gün Zagreb (Plitvice Gölleri-Rastoke)
Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Plitvice Gölleri Ulusal Parkı ve Rastoke turuna katılabilirler. Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Ardarda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından 300 yıllık su değirmenleri ile ünlü Rastoke kasabasını ziyaret ediyoruz. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5
5.Gün Zagreb(Samobor)-İstanbul
Uyandırma, kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Samobor turuna katılabilirler. Samobor, çok şirin ve güzel, küçük tarihi bir ortaçağ kasabadır. Kasabada bulunan ev ve diğer binalar günümüze dek çok iyi korunarak gelmiştir. Hem kasabanın içinde hem de etrafında bulunan tarihi, doğal ve kültürel zenginlikler bu turumuzu keyifli hale getirecektir. Samobor kristalleri hatırı sayılır bir üne sahiptir. Geçmişte çok fazla sayıda bulunmasına rağmen bugün sadece bir kaç küçük atölyede üretilmektedir. Dileyen misafirlerimiz verilecek serbest zamanda bu atölyelerden birini ziyaret edebilir ya da kasabanın meşhur Kremsnita tatlısının tadına bakabilirler. Turumuzun sonunda Zagreb'e transfer. Rehberimizin bildireceği buluşma saatinde toplanma ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Hava Yolları’na ait TK1056 sefer sayılı uçakla saat 20:10'da İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 23:20'de varış ve turumuzun sonu.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.

649.00 EUR 

 

549.00 EUR

    ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Ljubljana, Zagreb/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Ljubljana'da 2 gece, Zagreb'de 2 gece olmak üzere toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Ljubljana ve Zagreb şehir turları
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Ligarba turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Schengen vizesi ve vize hizmet bedeli (120 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizin almasına gerek yoktur)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Ligarba turizm’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Ligarba turizm’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Ligarba turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Ligarba turizm’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Ligarba turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Ligarba turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.