fbpx
logo
Ligarba Turizm Seyahat Acentası; 1994 yılında İstanbul Harbiye’de kurulmuş 2782 Belge numaralı A grubu seyahat acentasıdır. Ligarba Turizm 2011 yılında IATA'ya üye olmuştur.
20 Yılı aşkın süredir Çin Vizesi konusunda Türkiye'nin uzman seyahat acentasıdır.

Schengen Vizeleri başvurularının yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi olan VFS , IDATA , Kosmos , As Vize gibi vize merkezi yetkili acentasıdır.

Uçak Bileti, Otel Rezervasyonları, Yurt dışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir.
Ligarba Turizm bir Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com
Bizi Takip Edin:
0850 888 89 88
Top
Ligarba Turizm / Kırgızistan / Kazakistan Fotoğraf Turu

Kırgızistan / Kazakistan Fotoğraf Turu

1699$ Kişi Başı

20-29 Eylül 2019

 • Çıkış Zamanı
  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali TK344 21:30
 • Dönüş Zamanı
  Almati Havalimanı Dış Hatlar Terminali 10:00
 • Dahil Olan Hizmetler
  Kırgızistan / Kazakistan Fotoğraf Turu
  Giriş Ücreti
  Konaklama
  Kişisel Rehber
  Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Akşam Yemeği
 • Dahil Olmayan Hizmetler
  Çıkış Vergisi
  Uçak Bileti
  Ekstra Turlar
1
20 EYLÜL 2019 CUMA İSTANBUL- BİŞKEK
Saatlerimiz 19.30’u gösterdiğinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Harç Ödeme noktasında buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra THY’nin TK344 sefer sayılı 21.30 Bişkek uçağı ile Kırgızistan’a hareket ediyoruz.
2
21 EYLÜL 2019 CUMARTESİ BİSKEK- ALA ARCA- BİSKEK
Yaklaşık olarak 05:35’te Bişkek’e varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra rehberimizle buluşup transfer aracımızla şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Eşyalarımızı bırakıyor, sabah kahvaltımızı alıyor ve sonrasında Ulusal Ala-Artscha parkını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alıp Bişkek’e geri dönüyoruz. Bişkek şehir gezisi sırasında Alo Too meydanı, Manas Heykeli, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasında. Akşam bizim için özel hazırlanan Kırgızistan Dans Gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Yöresel kıyafetler giyen dansçıları fotoğraflamayı da ihmal etmiyoruz. Geceleme Bişkek’teki otelimizde.
3
22 EYLÜL 2019 PAZAR BİSKEK- NAVEKAT- AK BESİM- BURANA- CON KEMİN
Kahvaltı sonrasında Navekat Arkeoloji alanına gidiyoruz. Akbeşim’deki tarihi eserleri gördükten sonra Burana minaresine hareket ediyoruz. Burana minare gezisi sonrasında bizleri Tokmokdağı Kazak evlerinde öğle yemeği bekliyor olacak. Kazak Evleri’nde bizim için hazırlanan yöresel yemeklerimizi yedikten sonra benzersiz doğası ile görülmeye değer olan Ҫon Kemin Vadisi’ne hareket ediyoruz. Aşuu misafir evinde doğanın tadını doyasıya çıkarıyoruz ve çevrede gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Arzu edenler burada at binebilirler. Akşam, bu enfes doğal ortamdaki misafir evinde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.
4
23 EYLÜL 2019 PAZARTESİ CON KEMİN- ISSİK KUL- KARAKOL
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Karakol şehrine hareket ediyoruz. Yolda Ҫolpon Ata’da öğle yemeğimizi alıp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından Karakol şehrine varıyoruz. Burada N.M Przhevalski hatıra kompleksi gezimizi yapıp Karakol’da yerel dungan ailesinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Tabi aileyi doğal ortamlarında bol bol fotoğraflıyoruz. Konaklamamızı da Karakol’da misafir evinde yapıyoruz.
5
24 EYLÜL 2019 SALI KARAKOL- JYRGALAN- KARAKOL
Misafir evindeki kahvaltı sonrası Jyrgalan'daki Orta Asya’nın en büyük at çiftliğine hareket ediyoruz. Orta Asya şampiyon atlarını fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği sonrası Karakol'a geri dönüyoruz. Karakol'da tek bir metal çivi olmadan Çin tarzında inşa edilmiş Dungan Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından eski ahşap Rus Ortodoks Kilisesi'ni göreceğiz. Akşam yemeği sonrası geceleme misafir evinde.
6
25 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA KARAKOL- JETİ OGUZ- BOKONBAEVO- BİŞKEK- TARAZ
Bugün Jeti Oguz boğazına gideceğiz. Yedi boğa- Jeti Oguz denilen kırmızı taş oluşumları ile bilinir. Ayrıca kırık bir kalp şeklinde bir dağ göreceksiniz. Panoramik manzarayı görebilmek için dağa 20 dakikalık bir yürüyüşle çıkıp burada çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında yolculuğumuz Bokonbaevo köyüne doğru devam edecek, bu köyde ise bizleri bir sürpriz bekliyor olacak. Yerel kartallı avcıyla buluşacağız. Kartallar kullanılarak tavşan ve tilki avının nasıl yapıldığını görüp fotoğraflayacağız. Kartal avı şovu sırasında yüksek enstantane çekimleri ile bu özel anı fotoğraf karelerimizle dondurmaya çalışacağız. Bundan sonra Bişkek'e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra Caldovar sınırına hareket ediyoruz. Sınırı geçtikten sonra Kazakistan tarafında karşılama ve Taraz'a hareket. (Yaklaşık 3 saat). Otele transfer ve geceleme otelde.
7
26 EYLÜL 2019 PERŞEMBE, TARAZ- ÇİMKENT
Otelde kahvaltı ve odaların boşaltılması. Taraz şehrinde, Aisha-Bibi ve Babaja-Khatun (11. yüzyıl) türbelerini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Karahan (11. yüzyıl), Dautbek (13. yüzyıl), Tekturmas (10. yüzyıl) türbeleri ve Ortaçağ Camiini (6-8. yy) ziyaret edeceğiz.  Yerel lore müzesini gezdikten sonra Çimkent'e geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
8
27 EYLÜL 2019 CUMA, ÇİMKENT- OTRAR- TÜRKİSTAN
Kahvaltıdan sonra Otrar'a (220 km.) gidiyoruz. Otrar müzesini, harabeleri ve Aristan-Bab mozolesini ziyaret ediyoruz. Saat 14:30'da Türkistan'a hareket (70 km.). Yerel bir restoranda öğle yemeği. Hoca Ahmet Yesevi (XIV) kompleksi gezisi. Yeraltı cami, doğu hamamı, tarihi müze, kalenin surlarının kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Daha sonra saat 17:30'da Çimkent'e dönüyoruz (170 km). Yerel restoranda akşam yemeği ve geceleme otelde.
9
28 EYLÜL 2019 CUMARTESİ, ÇİMKENT-ALMATİ
Sabah ilk uçuşla Almatı'ya ucuyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Yerel bir rehber eşliğinde Medeo kayak merkezine gidiyoruz. Dağları ve Çimbulak spor kompleksini keşfettikten ve fotoğrafladıktan sonra, şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Almatı şehir turumuz olacak. Tur sırasında Bağımsızlık Anıtı'nın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nı, Abai Tiyatrosu, Panfilov Parkı, Zenkovsky Katedrali, II. Dünya Savaşı Zafer Anıtı ve Merkez Camiini göreceğiz. Daha sonra teleferikle Kok-Tobe'ya gideceğiz ve Almatı'yı kuşbakışı olarak seyredeceğiz. Ardından akşam yemeği için yerel restorana geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
10
29 EYLÜL 2019 PAZAR
Saat 07:00 civarında Almatı havaalanına transfer oluyoruz ve saat 10:00'da İstanbul'a uçuyoruz. Saat 13:40'ta ise İstanbul’a ulaşıp bir başka gezide buluşabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Çimkent – Almati iç hat uçak bileti
 • Mercedes Sprinter araçlarla tüm transferler (klimalı)
 • Otel konaklamaları
 • Tam pansiyon yemekler
 • Programda yer alan tüm turlar
 • Serhat Yılmaz Fotoğraf Danışmanlığı
 • Profesyonel Tur Rehberliği
 • Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri
 • Kişi başı günlük 1 litre su
 • Fotoğraf çekim ücretleri
 • Ligarba Turizm Güvencesi
 • TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Eagle Show at Bokenboeva
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • THY İstanbul – Bişkek – Almatı – İstanbul uçak biletleri (arzu eden milleriyle alabilir)
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • At kiralama (15 Dolar)
 • Şahsi harcamalar, bahşişler
 • Tur fiyatı:
 • İKİ KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA DAHİL 1.699 USD
 • Tek kişilik konaklama: 250 $
  Açıklamalar
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.Turlarımız 15 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.