Top
 
Ligarba Turizm / Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

Kişi Başı
2 Gece 3 Gün
 • Destinasyon
 • Dahil Olan Hizmetler
  Kapadokya Turu
  Konaklama
  Kişisel Rehber
  Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Akşam Yemeği
 • Dahil Olmayan Hizmetler
  Çıkış Vergisi
  Giriş Ücreti
  Uçak Bileti
  Ekstra Turlar
1
1. Gün : KAYSERİ- ÇAVUŞİN-PAŞABAĞI-AVANOS-DEVRENT VADİSİ-KIZILIRMAK- GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - ÜÇGÜZELLER- UÇHİSAR-ÜRGÜP-ONYX TAŞ ATOLYESİ
Kayseri Havalimanından misafirlerin karşılanması. Kahvaltı sonrası Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine yapıyoruz. Kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı ÇAVUŞİN ÖREN YERİ’ nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği PAŞABAĞI’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DEVRENT VADİSİ’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz ve hatta istenirse deneyebiliriz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. ÜRGÜP içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında ŞARAP mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’nin panoramik manzarasının izlenebildiği ÜÇGÜZELLER mevkinde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR KALESİ'ni fotoğraflıyoruz. Sonra tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz.
2
2. Gün: YERALTI ŞEHRİ –NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ-SELİME MANASTIRI
(Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak BALON TURU yapabilirler. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Panoramik Kapadokya görüntüsü ve oluş hakkında yapılan bilgilendirmeden sonra düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri (Veya Derinkuyuı Yeraltı Şehri). Narlıgöl Krater gölünü görerek yolculuğumuz devam ederken; güzergâhımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadi gezimiz sonrası bölgedeki gezimizi tamamlayarak dönüş yoluna geçiyoruz. Belisırma köyünden sonra Selime Manastırı ve Kervansaray ziyaretimiz sonrası dinlenmek ve akşam yemeği için otele geçiyoruz.  
3
3. Gün: KAYSERİ -SURLAR-KALE-KÜMBET
Otelde alınan kahvaltı ardından gezimize başlıyoruz. Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisindeki gezimizde,  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Misafirlerimizin havalimanına bırakılması ile turumuzu tamamlamış oluyor. Bir başka Ligarba Travel organizasyonunda buluşmak üzere…

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • *  Otellerde 2 Gece Konaklama
 • *  Sprinter ile tur
 • *  Tüm Öğlen Yemekleri (3 öğün)      
 • *  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti (3 gün)
 • *  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı (ilk gün diğer 2 kahvaltı otelde)
 • *  Akşam yemekleri ( 2 akşam yemeği)    
 • *  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • *  Tüm Özel Harcamalar  
 • *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar     
 • *  Müze Giriş Ücretleri 
14 KİŞİLİK GRUPLARIMIZDA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA DAHİL   899 TL +uçak bileti SINGLE KONAKLAMALARDA KİŞİ BAŞI FARK : 550  TL 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ 2-12 YAŞ 899 TL +uçak bileti Oteller Stones,Suhan,By Kapadokya gibi oteller ya da bu standartlarda olacaklardır.  
 • Açıklamalar
Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. 
 • Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.  • Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  Midibüsler: (25 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
 •  Isuzu Novo: 27 +1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı