Top

İskandinavya & Fiyord

İskandinavya & Fiyord

Kişi Başı
 • Destinasyon
 • Çıkış
  İstanbul Atatürk Hava Alanı / İstanbul Atatürk Hava Alanı
 • Çıkış Zamanı
  10:40
 • Dönüş Zamanı
  11:10
 • Dahil Olan Hizmetler
  İskandinavya & Fiyord
  Giriş Ücreti
  Kahvaltı
 • Dahil Olmayan Hizmetler
  Çıkış Vergisi
  Konaklama
  Kişisel Rehber
  Öğle Yemeği
  Akşam Yemeği
  Uçak Bileti
  Ekstra Turlar
1
1. GÜN İSTANBUL - AMSTERDAM
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 08.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayollarının, TK 1957 no’lu seferi ile saat 10.40’da Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 13.15’de Amsterdam’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limana transfer. 5* Koningsdam gemisine giriş işlemlerinden sonra kamaraların dağılımı ve kamaralara yerleşme. Gemimiz saat 17.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
2
2. Gün DENİZDE
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.
3
3. Gün EIDFJORD
Sabah saat 07:00’da Eidfjord'a varış . Norveç'in Hordaland belediyesine bağlı bir ilçe olan Eidfjord, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Şehir, sunduğu muhteşem doğa manzaralarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Platoları, şelaleleri ve dağ manzaralarıyla Eidfjord, bir masal ülkesini anımsatıyor. Norveç'in en güzel doğa manzaralını görebileceğiniz noktalardan biri olan Eidfjord'da arzu edenler rehberlerinin veya geminin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Gemimizin hareketi saat 15:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide...
4
4. Gün ALESUND
Sabah saat 08:00’de Alesund varış. Tamamı Art Nouveau tarzı mimariden oluşan yapıları ile Alesund, Norveç'in en güzel şehri olarak anılıyor. 3 adadan oluşan şehri köprüler ve yer altı tünelleri birbirine bağlıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Alesund'da zengin balık tüccarları yaşıyor. Renkli evleri ve evlerin önünü süsleyen çiçekler Alesun’da hoş manzaralar oluşturuyor. Burada arzu edenler rehberlerinin veya geminin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.Gemimiz saat 23:00'de hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
5
5. Gün GEIRANGER
Gemimiz saat 07:00’de Geiranger’e yanaşacak.. Batı Norveç kıyılarının en büyük fiyordlarından biri olan Geiranger, yemyeşil bir doğa içerisinde inanılmaz manzaralar göreceğiniz küçük bir kasaba. Fiyordları 2005 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne alınan şehir, her yıl ortalama 300,00 gemi turistini ağırlıyor Burada arzu edenler rehberlerinin veya geminin ekstra olarak düzenleyeceği turlara katılabilirler. Gemimiz Geiranger limanından 17:00’de ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
6
6. Gün BERGEN
Sabah saat 08:00’de Bergen limanına varış. 1229 tarihine kadar Norveç’in başkentliğini yapmış olan Bergen, günümüzde önemli ticari ve endüstriyel faaliyetlerin olduğu bir şehir. Kuzey Avrupa’daki en büyük seyahat gemisi limanı Bergen’de bulunuyor. Burada arzu edenler rehberlerinin veya geminin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.Gemimizin hareketi saat 17:00'de. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.
7
7. Gün DENİZDE
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.
8
8.GÜN AMSTERDAM - İSTANBUL
Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Amsterdam havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının, TK 1952 no’lu seferi ile saat 11.10’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 15.40’da varış. Turumuzun sonu.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.

1599.00 EUR

  İPTAL ŞARTLARI
 • Tüketici gemi turundan vazgeçtiği takdirde aşağıda yazılı olan cezayı öder. Aşağıdaki iptal şartları tur hareketine kalan gün adedini ve de toplam tur bedeli üzerinde kesilecek olan ceza miktarını belirtmektedir.
 • Kayıt yapıldığı günden itibaren;
Kayıt tarihi----- 91 gün Kişi Başı 100.-€ 90 gün --------- 57 gün % 25 56 gün --------- 30 gün % 50 29 gün --------- 16 gün % 75 15 gün --------- 0 gün % 100
 • Belirtilen şartlar promosyon kodlu rezervasyonlarda geçerli değildir. Depozito tamamen yanabilir ve daha ağır iptal şartları uygulanabilir.
 • Uçak iptali havayolundan gelecek olan iptal şartlarına göre uygulanacaktır.

YOLCU BİLGİLERİ

 • Kayıt aşamasında yolcuların Adı, Soyadı, Doğum tarihi, TC Kimlik Numarası, Cep Telefon Numarası, E-mail adresi,
 • Pasaport numarası, pasaport veriliş ve geçerlilik tarihi, acil durumda iletişime geçilmesi gereken kişi isim ve telefon numarası bilgileri alınması zorunludur . Bu bilgilerin eksik kalması durumunda cruise bileti basımı gerçekleşemeyecektir.
GEMİ HAKKINDA BİLGİ Holland America Line şirketinin ; Nisan 2016'da denize inmiş en yeni ve en modern yolcu gemisidir. Holand America Line şirketinin filosundaki en büyük gemi olduğundan dolayı, Hollanda dilinde ”Koning” Kral anlamına gelen Koningsdam ismi verilmiştir. . 99.500 ton ve 2650 yolcu kapasitelidir.Holland Amerikanın en lüks gemisidir. Gemi içinde %46’ya varan orandaki ortak kullanım alanları bu konuda dünyada tektir. Odaların %85’i deniz manzaralıdır. Odaların %67’si balkonludur. Yolcularına geniş bir oda alternatifi sunar. Üç katlı “Kabare Stili” şov salonu, yine sadece bu sınıf gemilere özeldir. Genişletilmiş Spa aktiviteleri mevcuttur. Tüm odalarda internet bağlantısı için gerekli donanım vardır. Çocuklar için hem iç hem dış mekanı içeren özel geniş alana sahiptir. Suit yolcuları için özel resepsiyon ve salon, İki katı kapsayan alışveriş ve dolaşma alanı ayrıca içinde sayısız bar, restoran, cafeler, disco, gece klubü ve gözlem salonu bulunmaktadır.

BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOTLAR

 • Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve Holland America Line şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Ligarba turizm sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Ligarba turizm programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir
 • Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
 • Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
 • Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir.
 • Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 USD bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
 • Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.
 • Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
 • Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
 • Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Ligarba turizm sorumlu olmayacaktır.
 • Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
 • Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
 • Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır.Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Ligarba turizm’un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Holland America Koningsdam gemisinde (tüm yiyecekler dâhil) 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama;
 • Türk Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı - Amsterdam- İstanbul Atatürk Havalimanı ekonomi sınıfı uçak bileti;
 • Alan-liman-alan transferleri;
 • Havaalanı ve Liman vergileri;
 • Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar;
 • Türkçe rehberlik hizmeti. (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)
 • Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır.
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (sadece Türk vatandaşları için geçerlidir) (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %18, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %22 muafiyet uygulanmaktadır, vize reddi durumunda % 25 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Her türlü kişisel harcama (kuru temizleme, telefon, internet vb)
 • Gemideki alkollü ve alkolsüz kapağı kapalı tüm içecekler;
 • Gemi personel bahşişi
 • Rehberiniz veya gemi tarafından düzenlenen ekstra kara turları;
 • Vize hizmeti Tek girişli vize alınması gerekmektedir.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)