logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
[email protected]

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
 

Egzotik Çin Turu

3475$ Kişi Başı

Çin’e başkentlik yapmış en önemli şehirlerini ziyaret edebileceğiniz, Yangzte Nehri üzerinde harika bir tur deneyimi yaşayabileceğiniz bir tur sizleri bekliyor. Bu turda Çin’in modern yüzünün yanısıra, doğal güzelliklerine ve tarihi dokusuna ulaşacak, farklı duyguları bir arada yaşayacaksınız.

 • Departure
  İstanbul Atatürk Hava Alanı / İstanbul Atatürk Hava Alanı
 • Departure Time
  02:05
 • Return Time
  05:30
 • Included
  Egzotik Çin Turu
  Giriş Ücreti
  5* Yıldız Konaklama
  Kişisel Rehber
  Kahvaltı
 • Not Included
  Çıkış Vergisi
1
1. Gün
Saat 22:00’de İstanbul Atatürk Hava alanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Ligarba Turizm kontuarında buluşma ve TK20 sefer sayılı uçuşa check in işlemleri
2
2. Gün
TK20 sefer sayılı uçuş ile Pekin’de uçuş. Çin yerel saati işle 15:05’de Pekin Başkent Uluslararası Hava alanına varış. Gümrük işlemlerinin ardından otele transfer. Otel check in işlemlerinin ardından yolculuk yorgunluğunu atmak için bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğine gidilecek. Yemek yendikten sonra otele dönüş.
3
3. Gün
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından dünyaca ünlü Tiananmen Meydanı ve Yasak şehir turu yapılacak. Dünyanın en büyük imparatorluk saraylarından bir tanesi olan Yasak Şehir ( Forbidden City), 490 yıl boyunca, Ming Hanedanlığından başlayıp, Qing Hanedanlığında son bulan, 24 Çin imparatorluğuna hizmet etmiş; içerisinde 980 bina bulunan çok nadide bir komplekstir. Yasak Şehir ve Tiananmen Meydanı ziyaretlerinden sonra öğle yemeğine geçilecek, yemeğin ardından Cennet Tapınağı (Temple of Heaven) ziyaret edilecektir. Cennet Tapınağı Ming Hanedanlığı zamanında inşa edilmiş, Pekin’in İmparatorluk Tapınakları içerisinde en kutsalı olarak değerlendirilen bir tapınaktır. Akşam yemeğinin ardından otele transfer ve dinlenme.
4
4. Gün
Sabah kahvaltısının ardından Pekin merkezden 70 km. mesafede olan Badaling Çin Seddi turu için otelden ayrılacağız. Yaklaşık 1.5 saat sürecek olan yolculuk sonunda Çin’in en önemli askeri savunma projelerinden bir tanesi olan büyüleyici güzelliği olan Çin Seddine ulaşacağız. İki saat kadar sürecek olan Çin seddi ziyaretinin ardından öğle yemeği için yerel restaurantımıza geçeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Ming Tapınakları ve Kutsal Yol ziyaret edilecek ve Pekin merkeze geri dönülecek. Pekin’e varınca yol üzerinde 2008 Pekin olimpiyat oyunlarının oynandığı Olimpiyat Stadyumu ( Bird’s Nest) ziyaret edilecek. Ardından akşam yemeği ve otele transfer.
5
5. Gün
Sabah kahvaltısının ardından, Çin imparatorunun yazları kullandığı, imparatorluk binalarının, Budist Pagodalarının, insan yapımı tepe ve gölün bulunduğu Yazlık Saray ( Summer Palace) ziyaret edilecektir. Burada mermer tekne ile göl üzerinde tur yapılacaktır. Yazlık Saray turunun ardından öğle yemeği yenilecek ve ardından eski Çin’i soluklayabileceğiniz Hutong turu yapılacak. Turun ardından Xi’an uçuşu için Pekin Başkent Uluslararası Hava alanına transfer edilecek ve Xi’an’e uçulacak. Xi’an’e varışın ardından otele transfer ve dinlenme.
6
6. Gün
Sabah kahvaltısı ardından dünyaca ünlü Terra Cotta askerleri ve At Müzesi turu yapılacak. Birebir insan boyutlarında yaklaşık 2200 yıl önce yapılmış olan bu heykeller Çin’in ilk imparatoru Qing Shi Huang’ın ordusunu temsil eder. Öğle yemeğinin ardından Xi’an’in en büyük camilerinden olan Ulu Camii ziyaret edilecek. Bu muhteşem cami Çin’in en eski camilerinden bir tanesi olup, Tang Hanedanlığı döneminde 742 yılında inşa edilmiştir. Caminin ahşap olan yan duvarlarına, yakma yöntemi ile Kur’an-ı Kerim tamamen yazılmıştır.Akşam yemeğinin ardından büyüleneceğiniz Tang Hanedanlığı Geleneksel Müzik ve Dans gösterisini izleyeceksiniz.
7
7. Gün
Sabah kahvaltısının ardından Xi’an’in şehir duvarı ziyaret edilecek. Ziyaretin ardından Chongqing uçuşu için hava alanına transfer. Chongqing’e vardıktan sonra Ciqikou Eski Şehri ziyaret edilecek. Ardından Yangtze Nehir turu için Chaotianmen Feribot iskelesine transfer edilecek. Lüks teknemiz saat 22:00’de iskeleden hareket edecek.
8
8. Gün
Sabah rehberimiz gemi turumuz Yangtze nehri üzerindeki rotası hakkında bilgilendirme yapacak. Saat 14:00’de tekne Zhongxian’da Shibaozhai turu için duracak. Shibaozhai turunun ardından 3 boğaz turu için tekne tekrar hareket edecek. Teknede alınacak akşam yemeğinin ardından dinlenme.
9
9. Gün
Yangtze Nehir turunu en önemli günlerinden bir tanesini yaşayacaksınız. 3 boğaz keşfedilecek. Büyüleyici güzelliği size tarifi imkansız duygular yaşamanıza sebep olacak. Qutang boğazı bu boğazlar içerisinde en dar ve tehlikeli olanıdır. Wu boğazı ise güzelliği ile daha ön plana çıkıyor. Wu boğazında özel kayık ile 3-4 saat arası gezi yapılacak. Kayık gezisinin ardından tekrar gemiye binilecek ve Xiling boğazına doğru yola devam edilecek.
10
10. Gün
Tekneden alınan sabah kahvaltısının ardından 3 Boğaz Baraj Turu için tekneden inilecek. 3 Boğaz Barajı ziyaret edilecek ve tekrar gemiye binilecek ve Yichang’a hareket edilecek. Varışın ardından öğle yemeği için restauranta transfer edilecek. Öğle yemeğinin ardından Şanghay uçuşu için hava alanına transfer edilecek. Şanghay’a varışın ardından otele transfer.
11
11. Gün
Sabah kahvaltısının ardından, dünyanın en büyük metropollerinden bir tanesi olan Şanghay’ı keşfetmeye başlayacağız. Öncelikle panoramik bir şehir turunun ardından Şanghay Müzesi ve Yuyuan Bahçesi ziyaret edilecek. Öğle yemeğinin ardından Xintiandi ve Nanjing Alışveriş Caddesi turu yapılacak. Akşam yemeğinin ardından otele transfer ve dinlenme.
12
12. Gün
Sabah kahvaltısının ardından Bund Turu ve Oriental TV Kulesi turu yapılacak. Öğle yemeğinin ardından alışveriş için serbest saatler. Saat 18:00’de alınacak olan akşam yemeğinin ardından, TK27 sefer sayılı uçuş ile İstanbul uçuşu için hava alanına transfer, check in işlemleri.
13
13. Gün
Saat 05:30’da İstanbul Atatürk Hava alanına varış ve turun sonu.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Kayıt yapmaya izniniz yok