logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
[email protected]

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
 

Bosna Hersek Turu

485$ Kişi Başı

Kendinizi evinizde hissedecek kadar aynı olan, bir hafta sonu kaçamağı kadar yakın Bosna Hersek turunu kaçırmayın…

 • Departure
  İstanbul Atatürk Hava Alanı / İstanbul Atatürk Hava Alanı
 • Departure Time
  11:05
 • Return Time
  11:55
 • Included
  Bosna Hersek Turu
  Giriş Ücreti
  5* Yıldız Konaklama
  Kişisel Rehber
  Kahvaltı
 • Not Included
  Çıkış Vergisi
1
1. Gün
İstanbul Atatürk Hava Alanı Ligarba Turizm kontuarında saat 08:00'de buluşma. Saat 11:05'de TK1021 sefer sayılı uçuş ile Bosna Hersek'e uçuş. Bosna Hersek'e varış ve buram buram tarih kokan sokaklarıyla Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Dünyanın en güzel böreği olan Boşnak Böreği ziyafeti Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in yaptırdığı ve o dönemden beri yaşayan,ıhlamur kokulu camiyi ve o günden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi’ni ziyaret. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi sinagogunu görme Moriça Han'da çay keyfi Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni görme. Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü görme. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret. Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi. Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme. Saraybosna şehir manzarasını seyir Fatih Sultan Mehmet’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü'nü ziyaret. Fatih Sultan Mehmet’e hediye olarak yapılan Fatih Camii’ni ziyaret. Başçarşı’da Boşnak Çevabı ziyafeti.Otele transfer ve dinlenme.
2
2. Gün
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltından sonra Mostar yolu üzerindeki Konyits şehrindeki Türkiye tarafından restore edilmiş Konyits Köprüsü’nü görme. Aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan Poçiteli Köyü’nü Ziyaret.Kuleye tırmanış ve kule başından Neretva’yi seyretme. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında, nar şerbeti eşliğinde Mostar nehirlerinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti. Savaştan kalan tek güzellik olan şehitlikleri ziyaret. Mostar şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen tarihi Mostar Köprüsü'nü ziyaret. Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camiisi’nden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camiisi’ni ziyaret.Mostar’a veda Saraybosna yolu üzerindeki Yablanitsa şehrinde kuzu çevirme ziyafeti Saraybosna’ya dönüş ve otele transfer.
3
3. Gün
Otelde kahvaltı Kiselyak'ta Fatih Sultan Mehmet'in otağını kurduğu ve Ahitname'yi yazdırdığı yeri ziyaret. Travnik’e hareket ve savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret, Osmanlı Kalesi’nden şehre bakış, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi gezintisi Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Voda’yı ziyaret Lutfina Kahve'de kahve ve baklava ziyafeti Travnik şehrinin leziz yemeklerinden tavuk çevirme ziyafeti Sarajevo’ya dönüş Başçarşıda gezinti Geleneksel Boşnak yemekleri ziyafeti Otele transfer ve dinlenme
4
4. Gün
Otelde açık büfe kahvaltı Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna'da doğa gezintisi Başçarşı’da öğle yemeği Başçarşı’da gezi ve alışveriş için serbest saatler Havalanına hareket ve saat 20:20'de TK1026 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a uçuş.  
5
5. Gün
Saat 00:20'de İstanbul Atatürk Hava alanına varış ve tur sonu.

TUR KONUMU

DEĞERLENDİRME YAZ

Kayıt yapmaya izniniz yok