fbpx
logo
Ligarba Turizm Seyahat Acentası; 1994 yılında İstanbul Harbiye’de kurulmuş 2782 Belge numaralı A grubu seyahat acentasıdır. Ligarba Turizm 2011 yılında IATA'ya üye olmuştur.
20 Yılı aşkın süredir Çin Vizesi konusunda Türkiye'nin uzman seyahat acentasıdır.

Schengen Vizeleri başvurularının yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi olan VFS , IDATA , Kosmos , As Vize gibi vize merkezi yetkili acentasıdır.

Uçak Bileti, Otel Rezervasyonları, Yurt dışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir.
Ligarba Turizm bir Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com
Bizi Takip Edin:
0850 888 89 88
Top
Ligarba Turizm / Genel  / THY, Çin’in Xian şehrine uçuşlarına başladı
30 Ara

THY, Çin’in Xian şehrine uçuşlarına başladı

Türk Hava Yolları; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Pekin şehrine ilk uçuşunu 1999 yılında gerçekleştirmesinden 20 yıl sonra Çin’in eski başkentlerinden Xi’an (XIY) şehrine uçuşlarına başladı. Böylece, direkt ve her gün uçuş yaptığı Pekin, Şanghay, Guangzhou şehirlerinden sonra 4. şehre direkt uçuşlarını başlatmış oldu. 

THY Yönetim kurulu ve İcra komitesi başkanı İlker Aycı, Xi’an uçuşları ile ilgili olarak en son 5 Kasım tarihinde Shaanxi Eyaleti parti komitesi genel sekreteri HU Heping ile görüşerek uçuşların başlatılması kararını aldılar. 

Haftada 3 uçuş ile başlayacak

2020 yaz ayına kadar haftada 3 uçuş olarak gerçekleştirilecek uçuş sayısı, daha sonra kademeli olarak artırılarak her gün uçuş yapılacaktır. Bu uçuşlarla beraber Çin’in toplam 4 şehrine haftada toplam 24 uçuş yapılmış olacak.

İstanbul havalimanı çıkışlı uçuşlar Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri yapılacak olup, Xi’an’den İstanbul’a uçuşlar, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecektir.

Uçak biletlerinizi acentamız üzerinden uygun şartlarda temin edebilirsiniz.

 

Xi’an Hakkında:

İpekyolu’nun başlangıç şehri olan Xi’an, merkezi Kuzey Batı Çin’de bulunur. 12 milyon nüfusa sahiptir. Pek çok Çin medeniyetine beşiklik yapmış olan Xi’an 3000 yıllık tarihe sahip bir şehirdir. Güzel iklimi ve verimli topraklarından dolayı 13 hanedanlığa başkentlik yapmıştır. Bu nedenle pek çok tarihi değerleri barındırır. Bunlardan en önemlileri, Terra Cotta askerleri, Dev Yabani Kaz Pagodası ( Giant Wild Goose Pagoda), Şehir Duvarı, Çan Kulesi ve Ulu Cami’dir 

 

 

Xi’an Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply:

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.