THY, Çin’in Xian şehrine uçuşlarına başladı

30 Aralık 2019
498
THY, Çin’in Xian şehrine uçuşlarına başladı

Türk Hava Yolları; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Pekin şehrine ilk uçuşunu 1999 yılında gerçekleştirmesinden 20 yıl sonra Çin’in eski başkentlerinden Xi’an (XIY) şehrine uçuşlarına başladı. Böylece, direkt ve her gün uçuş yaptığı Pekin, Şanghay, Guangzhou şehirlerinden sonra 4. şehre direkt uçuşlarını başlatmış oldu. 

THY Yönetim kurulu ve İcra komitesi başkanı İlker Aycı, Xi’an uçuşları ile ilgili olarak en son 5 Kasım tarihinde Shaanxi Eyaleti parti komitesi genel sekreteri HU Heping ile görüşerek uçuşların başlatılması kararını aldılar. 

Haftada 3 uçuş ile başlayacak

2020 yaz ayına kadar haftada 3 uçuş olarak gerçekleştirilecek uçuş sayısı, daha sonra kademeli olarak artırılarak her gün uçuş yapılacaktır. Bu uçuşlarla beraber Çin’in toplam 4 şehrine haftada toplam 24 uçuş yapılmış olacak.

İstanbul havalimanı çıkışlı uçuşlar Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri yapılacak olup, Xi’an’den İstanbul’a uçuşlar, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecektir.

Uçak biletlerinizi acentamız üzerinden uygun şartlarda temin edebilirsiniz.

 

Xi’an Hakkında:

İpekyolu’nun başlangıç şehri olan Xi’an, merkezi Kuzey Batı Çin’de bulunur. 12 milyon nüfusa sahiptir. Pek çok Çin medeniyetine beşiklik yapmış olan Xi’an 3000 yıllık tarihe sahip bir şehirdir. Güzel iklimi ve verimli topraklarından dolayı 13 hanedanlığa başkentlik yapmıştır. Bu nedenle pek çok tarihi değerleri barındırır. Bunlardan en önemlileri, Terra Cotta askerleri, Dev Yabani Kaz Pagodası ( Giant Wild Goose Pagoda), Şehir Duvarı, Çan Kulesi ve Ulu Cami’dir 

 

 

Xi’an Fotoğraf Galerisi

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın