Tak Sevgilini Koluna, Haydi Dünya Turuna!

17 Aralık 2017
477
Tak Sevgilini Koluna, Haydi Dünya Turuna!

“Sen olunca yanımda, dünyanın her yeri cennet bana!” diyen romantik aşıklar, elleri görelim! Zira bu konu sizi doğrudan ilgilendiriyor. “Seninle dünyanın öbür ucuna gelirim!” diyenler; vaatleri gerçekleştirme vakti! Hazırlayın çantaları!

Birlikte hayallere dalmanın ne de tatlı olduğu sevgiliyle, seyahate çıkmayı düşünür müsünüz? Hayatı paylaştığınız, aşk yaşadığınız, sırtınızı birbirinize yasladığınızda korkuyu, kederi terk ettiğiniz sevgilinizle dünyanın en güzel yolculuğuna çıkmanın keyfini bir bilseniz, eminiz ki düşünmekten fazlasını yaparsınız! Ucuza bilet diye Ligarba’nın peşini bırakmaz, “Bize uygun tur yok mu?” der kapılardan ayrılmazsınız! Kesin yaparsınız J

Heyecanlı aşıklara, dünyayı keşfetmek isteyen macera tutkunlarına, birlikte seyahat etmenin lezzetini, dilimizi erdiğince anlatmaya başlıyoruz.

 


Hedef büyük de olsa ilk adım temkinli atılmalı!

Öncelikle artık her halini gördüğünüzü, kendinizden çok tanıdığınızı da iddia etseniz, bu birlikte çıktığınız ilk seyahat ise henüz tanımadığınız, sürprizlerle dolu biri var karşınızda, hazırlıklı olun! Bu öyle canın sıkıldığı zaman bir bahane uydurup plan değiştirmeye, kısa süreli etkinliklerde sohbetlere doyamamaya, süslenip püslenip dışarlarda buluşmaya benzemez. Şapka düşüp kel de görünebilir, sevginiz dörtnala koşup destansı bir aşka da dönüşebilir! Tamamen size kalmış! Birlikte keşfetmenin, bolca seyahat etmenin öncesinde, kısa bir ön program yapıp iyice tanışmakta, büyük hayallere doğrudan kalkışıp yollarda pişman olmamakta fayda var.

 


İlk deneme başarıyla tamamlandı! Artık hayaller daha bir canlı!

Sevgiliyle yapılacaklar konusunda bol keseden atmadan, boyundan büyük hayaller kurmadan önce yapılan tatlı bir seyahat, dünya turunun heyecan verici küçük bir etüdü de olabilir, geleceğini belirlemende hayati önem taşıyan zorlu bir sınav da! Harika birkaç günün tadı damağınızda kalsa da size ayrılan sürenin sonuna gelip, şehre dönmek zorunda kaldınız diyelim. Artık test bitti, sınav geçildi! Aklınızdan o keyifli dakikalar, heyecanlı anlar çıkmak bilmiyor! Öncelikle nasıl da şanslı olduğunuzu söyleyelim, sonralıkla haydin dünya kazan siz kepçe maceralara doymayın dileklerimizi ekleyelim. Malum “İnsan insanı ya tatilde ya yatılı misafirlikte tanır!” derler, testi geçtiğinize göre haritayı alın elinize, başlayın dünyanın çivisinin yerini aramaya!

 


“Bekle bizi dünya!” gazıyla seyahat başlasın!

Keyfiniz bir, beklentiniz aynı ise artık ortadan tüm bahaneler kalktı ve uzunca süre yepyeni bir deneyimle birlikte olma zamanı geldi çattı! El ele verip ilk uçakla dünyanın bir köşesine gidip, güven ve neşe dolu bir seyahate başlamak için size ne engel olabilir ki artık? Maddi meseleler mi, vize işlemleri mi? O iş zaten Ligarba Turizm’de! Siz sadece hayal edip, hava durumunu kontrol ediyor, fotoğraf makineniz için yedek pil almayı unutmuyor ve harika biz seyahat için olmazsa olmazların bulunduğu mükemmel bir valiz hazırlıyorsunuz! Bir de ağızları kulaklara deyin açmayı unutmuyorsunuz!

 


Birlikte keşfetmek gibisi var mı?

Pahalı hediyeler bekleyen, jest diye tepinen, şehrin ortasında rutinin içinde heyecan diye tutturan sevgiliyi tut kolundan dooooğru seyahate! Al sana adrenalin, al sana heyecan! Bir dolu yeni bilgiyle karşılaşan, kendini sonsuz bir şaşkınlıktan alamayan ya da tüm yorgunluğunu atıp tatilin dibine vuran, uzun kumsallarda saatlerce uzanıp, engin mavilikte keyfe doyan sevgili daha ne ister ki? Yanında da en sevdiği! Oohh değmen keyfinize! Birlikte keşfetmek ve en önemlisi de yaşadığı anın tadını çıkarmaktan daha kıymetli bir hediye bilen varsa, bize de söylesin!

 


Sevgilini kolundan ayırma, hasretten tatili yakma!

Hayatı paylaşmaya koyulduğun sevgilinle tüm yeni deneyimlerini paylaşmak paha biçilemez. Yalnız başına ya da arkadaş gruplarınla çıktığın bir tatil olsaydı bu, aklının yarısı sevdiceğinde kalacak, hikâyelerin sabırsızlıkla içinde patlayacak ya da telefon faturan üç aylık maaşına göz dikip, derin pişmanlıklar yaratacaktı. “Keşke burada olsaydın” mesajları yüzünden seyahatine sıkça ara verecek, sevinsen mi üzülsen mi bilemeyecektin. Ama sevgilin yanındayken, telefon kim bilir nerede, faturan insanın ödeyeceği miktarda, keyfin de Kaf Dağı’nda olur.

 


Gemici düğümü aranızdaki bağın yanında halt etmiş!

En güzeli ise şehre döndüğünüzde artık yepyeni bir bağ kurmuş, sevginizi perçinlemiş, birbirinizi iyice tanımış olmanız ve ilişkinizin yepyeni bir anlam kazanması! En özeli de birlikte özgürce sıkılmak ve bencil arzularınızı bir kenara bırakıp, ortak bir paydada buluşmak dersine katılım göstermeniz! Çok daha sağlam temelli, güven temalı bir ilişkide; baş başa yaşadığınız ve yalnızca size ait bir anıyla birbirinize sımsıkı bağlanacaksınız. Ve sizi neyin mutlu ettiğine kesinlikle karar vermiş olacaksınız. Artık bu ilişkiyi karada ölüm bulmaz, yakınlarına kara kedi uğramaz!

 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın