Seyahat Severler İçin Can Kurtaran Gibi 5 Mobil Uygulama!

6 Haziran 2018
261
Seyahat Severler İçin Can Kurtaran Gibi 5 Mobil Uygulama!

Çağımızın ortak bağımlılığı internet, yedi yaş küçük, yetmiş yaş geçmiş demiyor, hepimizin gündemine oturmayı pekala başarıyor. Bu arada kendisinden tümüyle zararlı bir alışkanlık olarak bahsetmek haksızlık olur, hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığı, nasıl da işlerimizi kısa yoldan çözmemiz için pervane olduğunu söylemeden geçmeyelim. Malumunuz internet makul vakitlerde, yararlı işler için kullanılırsa hepimiz için can dostu kontenjanını doldurur.
İnternetin yaygınlaşması, mobil uygulamaların bu denli artması, seyahat konusunda hepimizi organizatör yaptı, gezilerimizin sıklığını kaçınılmaz olarak artırdı. Günümüzde oturduğumuz yerden en ucuz bileti buluyor, online uygulamalar sayesinde kampanyalardan haberdar oluyor, gideceğimiz otelin, hostelin, tatil köyünün boy boy fotoğraflarını, yetmezmiş gibi üç yüz atmış derece videosunu izliyor, hizmetleri enine boyuna inceliyor, ardından karar veriyor ve bir tıkla tatil planımızı yapıyoruz. Bununla da bitmiyor, tatil kurgularken, seyahat sırasında, sonrasında… sayısız uygulama can kurtaran olarak simidi elinde bekliyor. Peki hangi uygulamalar artık can dostlarımızdan daha yakınımızda yer alıyor.

 


Airbnb varsa, dünyada istediğin yerde konakla, hem de neredeyse yarı fiyatına!

Özellikte gençlik yıllarınızı değerlendirmek için sıkça tatil planları yapıyor. Çoğu zaman sırt çantanızı takıp kısa süreli tatillerinizi değerlendirmek için uzun uzadıya düşünmeden harekete geçmeyi tercih ediyorsanız. Dünyayı keşfetmek, daha çok sokakta yürümek, kültürü hissetmek, insanla sohbet etmek istiyorsanız, beş yıldızlı otellerin keyfine düşüp dışarıdaki hayatı kaçırmayı gerek yok diyenlerdenseniz, sizin için en harika konaklama seçeneklerinden biri elbette “Airbnb”. Dünyanın en ünlü uygulamasını kullanmak için tereddüt etmeyiniz, milyonlarca insan bu güvenilir uygulamayla dünyayı fethediyor unutmayınız.

Airbnb, insanların evlerini, yahut odalarını günlük kiraladıkları, sık sık yorumlanıp puanlandıkları için kaliteden ödün verme ihtimallerinin pek de bulunmadığı, her bütçeye uygun lokasyonda konaklama imkanı sağlayan bir uygulama. İstanbul’da boğazı göremiyorum ama Amsterdam’da balkonum kanala bakmalı, aşıklar çeşmesine attığım para gözümün önünde olmalı, ormana yakın şehirden uzak olmalı gibi binlerce seçeneği olan kiralık ev yahut odalar, her bütçeye ve hayale hitap ediyor. Denemeden bilemezsiniz, denerseniz de hiçbir şey kaybetmezsiniz. Şöyle tarihi bir binada birkaç gün geçirmeye de sanırız ki hayır demezsiniz! Şehrin sakinleriyle kurduğun ilişki de cabası. Çoğu insan airbnb müşterisini misafir gibi ağırlar, geleneksel yemeklerinden yapar, kültürünün hikayelerinden birkaç küple muhakkak sunar!

 

Google Maps’in ünü tüm dünyayı sardı, nerede olursak olalım yön bulmada yardımcı!

Ülkenizde dahi yönünüzü doğrultamıyor, köprüden önce son çıkışları kaçırmaya doyamıyorsanız. Google Maps olmadan, arabanızı çalıştıramıyor, konum istemeden gideceğiniz yere rahatlıkla varamıyorsanız, el memleketlerinde bir mucize olmasını beklemeyin, free wifi ararken de yolunuzu kaybetmeyin. Siz iyisi mi seyahate çıkmadan önce lazım olur dediğiniz uygulamaları hazır ediniz, elinizdeki haritadan yön bulmak için kılı kırk yarmak konusunda ısrar etmeyiniz. Hangi metroya bineceğiniz sorusunu sormak için görevli aramak yerine, açın uygulamanızı, yazın varış noktasına görmek istediğini şahane manzarayı, ister yürüyün, ister toplu taşıma araçlarına binin, ister araç kiralayıp oluşturulan rotayı takip edin, ne yaparsanız yapın, Google Maps’in önerdiği en kısa yolu takip edin. Yollarda harcayacağınız beyhude zamanla daha çok hayalinizi gerçekleştirin.

 


Packpoint, uzun tatillerde beli kopan valizzedelerin imdat çekici!

Hava durumuna güvenmeyip yazlık, kışlık, baharlık, rüzgarlık derken çantanızın yük limitini aşmasına seyirci kalmayın, özellikle ani planlamalarda aceleyle hazırlanan valiz mağduru olmayın. Bunu düşünecek vaktiniz yoksa, işi uzmanına bırakın. Packpoint, valiz hazırlamakta hepimizden usta. Gideceğiniz ülkenin ismini ve planladığınız tatilin tarihlerini belirtmeniz yeterli. O sizin için bir etkinlik takvimi önerisi hazırlayıp bu keyifli anlarda ihtiyacınız olan eşyaların dahi listesini çıkarır. Hava durumuna göre yanınıza almanız gereken kıyafet türünü önerir, listenizi son derece bilimsel veriler vasıtasıyla hazırlar. Gördüğünüz fazlalıkları çıkarabilir, ihtiyaçlarınızı ekleyebilirsiniz, böyle bir durumda hiç de kırılmaz  Packpoint, yolculukların olmazsa olmaz cankurtaran eşyalarını da sizler için önden listeler, seyahat rotanız özelleştikçe sizin için cazip öneriler ekler! Uzun tatillerinde çoğu eşyasına dokunmadan evine dönen, beli sırtı koptuğu için kalan izninde seyahatine kaldığı yerden devam etmek yerine dinlenen valiz zedeler, denemeden geçmeyiniz.

 


Mobil Passport ile dünyayı gezip sınırda kalma, upuzun kuyruklarda sefil olma!

“Şu yurtdışı seyahatleri güzel de, gümrük engeli, pasaport kontrol kuyruğu eziyeti olmasa” dediğinizi duyar gibiyiz, zira hepimiz aynı dertten mustaribiz. Dünyayı gezip yorulmuyor, ülkem kapısında ağaç olmaktan ayak bacak şişiriyoruz. Teknolojinin çoktan alıp başını gittiği, dur durak dinlemeden her an yenilendiği günümüzde, şimdilik Amerika’nın yirmi noktasında kullanılsa da zamanla dünyaya yayılır, şu ucu görünmeyen insan kuyrukları da umarız ki tarih olur. Geç kaldım, yetişemedim telaşı da böylece ortadan kalkar. Herkesin cihazlarına yükledikleri pasaport bilgileri, mobil ortamda kolaylık sağlar, ağaçlar kesilmez, pasaport yenilenince elimizdeki defter de sürekli değişmez. QR kodun tüm dünyayı saracağı günler eminiz ki çok gecikmez.

 


TripAdvisor önerilerini hazırlamış bekliyor, “nereleri görmeliyim” diyenin imdadına yetişiyor!

Seyahatimizi planladık, uçak biletlerimizi aldık, konaklamayı da hallettik, yanımıza da ne olur ne olmaz diye birkaç paket çubuk kraker istifi yaptık, peki sonra? Yaşadığınız şehri düşünün, her haftasonu yeni bir mekan deneyimlemek, belki de bu sayede farklı bir kültürün dizaynını, lezzetini, insanını görmek istiyor, sürekli yenilik istiyorsunuz. Ve nasılsa henüz keşfetmediğiniz, gidip görmediğiniz bir yerler muhakkak oluyor. Gözlerimiz hiç bilmediğimiz, öğrenmek konusunda da oldukça heyecanlı ve motive olduğumuz bu yeni kente çevirdiğimizde işler pek de değişmiyor, tek farkla, bu kez önümüzde deneyimlenmeye tümüyle açık, bizim için el değmemiş bir dünya duruyor. TripAdvisor, tam da bu noktada imdat diyenlerin baş ucunda beliriyor. Gezilecek müzeler, yemek yenecek restoranlar, iki lafın belini kırmak, şehrin dokusunu manzaranıza alıp keyif yapmak için kafeler, oteller, gece kulüpleri, barlar… aklınıza gelebilecek her türlü öneriyi sizler için çoktan hazırlamış bekliyor. Buralarda ne yapılır dediğiniz anda, önünüze upuzun bir liste seriyor. Size de kaşif kılığında gezinmek kalıyor.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın