Rusya’dan Güzel Haber

27 Temmuz 2020
290
Rusya’dan Güzel Haber

Rusya hükümetinin Türkiye dâhil üç ülkeye uçuşların başlayacağına yönelik kararı Rusya vizesi bekleyenlere de müjde oldu. Türkiye, İngiltere ve Tanzanya vatandaşlarına da Rusya kapıları açılmış oldu.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Rusya’ya İngiltere, Türkiye ve Tanzanya vatandaşlarının girişlerine izin verildiğini duyurdu. Mişustin’in imzaladığı kararda, “Korona virüs nedeniyle başlatılan ülkeye giriş yasağı uygulamasından bu ülke vatandaşlarının muaf olacakları” belirtildi. Bu kararın ile Türk vatandaşlarının vize başvurularının kabulüne başlanması,1 Ağustos’tan itibaren Rusya’ya ilk uçuşların gerçekleşmesi bekleniyor.

Rusya’nın vize işlemlerini durdurduğu 16 Mart tarihinden önce aldığı vizeyi sınırlar kapalı olduğu için kullanamayanlara ise, ücret talep edilemeden Rusya tarafından yeni vize verilecek- Ligarba Travel

Rusya vize başvuruları 29 Temmuz’da başlayacak

Rusya vizesi için başvurular 29 Temmuz’da başlayacak. İlk olarak sadece ailevi nedenlerle ziyaretçi ve işçi vizeleri başvurularının alınacağı belirtildi. Turizm amaçlı seyahatler için vize başvuruları ilerleyen tarihlerde açıklanacak. 

Rusya vize işlemleriniz için vize departmanımızı arayınız: 0850 888 89 88

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın